Ptaki to nasi sprzymierzeńcy

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Chyba obiektyw ;-) i cierpliwość do takich obserwacji.
- też, duuuzo cierpliwości. :mrgreen:
Ci co fotografują ptaki mają taki sprzęt, że musiałabym sprzedać chyba dom i wszystko co posiadam żeby go sobie kupić :lol: A i tak się na tym nie znam, więc nie mam problemu
- i tak twój jest super. Ja mam taki mały idiot aparat już lepsze fotki ludzie robią komórkami hihi niż ja swoim aparatem. Ale jest i zawsze coś tam widać.

A przy okazji - zdjęć młodych kopciuszków nie będzie
- :-( Poczekamy na następny lęg.
No i poluję na jaskółki teraz
A ja na bażanty ale skubane co ja po aparat to one siup w zboże. A nie mam przybliżeń dobrych i niestety musiałby podejść dość blisko :-/ HMN może ktoś wie jak oswoić bażanta? :mrgreen: :mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No jaskółki już częściowo upolowane, mam filmiki z budowy gniazda, ale niestety tu nie ma jak pokazać raczej :-|
Jutro może jeszcze jakieś lepsze zdjęcia jaskółek mi wyjdą to zamieszczę :->

A przy okazji, wypatrzyłam gniazdo makolągwy, muszę się przymierzyć do niego ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kaska-Simeonowa pisze: A przy okazji, wypatrzyłam gniazdo makolągwy, muszę się przymierzyć do niego ;-)
Hi hi hi, jedną "makolągwę" to znam z widzenia, ale to chyba nie o tej Kasiu piszesz... :mrgreen:

Ciekawa jestem co z tego przymierzania się zobaczymy. Czekam niecierpliwie.
:-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Tylko młode sikorki

Post autor: Danka »

Ja niestety nie wypatrzyłam makolągw,ale tylko sikorki. Tak mi się wydaje.
Załączniki
133.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danko, niestety nie widzę... :cry: nie masz troszkę większego zdjęcia?

Danielo, ja pewnie nie znam Twojej makolągwy, a Ty pewnie nie znasz mojej ;-) Z przyjemnością więc przedstawiam Ci makolągwę, która uwiła gniazdo w moim przedostatnim jałowcu :-)

A to zdjęcie przedstawia okno z którego ostatnio robię zdjęcia jaskółkom. W jego obu rogach usiłowały założyć gniazdo oknówki, niestety tylko to po lewej jest realizowane :-)

Ponieważ tylko środkowa cześć okna jest otwieralna, stąd pierwsze zdjęcia przez szybę- bezpośrednio okiem widać dość wyraźnie, niestety obiektyw już tego nie pokaże:

A tu zrobiłam kilka zdjęć wychylając się przez to okno (stosując kilka podchodów żeby je podejść ;-) )

A to portret jaskółki, który udało mi się zrobić niemal wychodząc przez okno ;-)

Wszystkie te zdjęcia są sprzed kilku dni, w piątek gniazdo było już dużo bardziej zaawansowane. Gdy jutro je zobaczę pewnie będzie już gotowe :->
Żałuję, że nie mogę pokazać kilku filmików pokazujących jak oknówka mozolnie wykonuje swoje gniazdo - prace nad nim trwają nawet miesiąc.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

ooo nie wiedziałam, że jednak można zamieścić filmik :shock: Muszę nad tym popracować ;-)

Super, że go zamieściłeś, nie widziałam sikorek karmiących jeszcze :-) Ciekawe gdzie się gnieżdżą, bo przecież u nas ich dużo.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kaska,super zdjęcia.
Mam większe zdjęcie sikorek, ale nie weszło na forum.Sikorki są na dole z prawej strony.
Widzę,że można wkleić filmik. Muszę zapoznać się z tą stroną. Wczoraj zrobiłam zdjęcie, chyba niezbyt lubianym ptaszkom"kombajnom do czereśni" czyli szpakom. Zdjęcie nie jest wyraźne bo z daleka. Było ich sporo, ale gdy podeszłam bliżej to uciekły. A polują na sąsiada drzewka owocowe.
Załączniki
204.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dzięki ;-)
Danka pisze:A polują na sąsiada drzewka owocowe.
To masz okazję dla odmiany zapolować na nie :-)


A w tym czasie jaskółki kończą swoje gniazdko

A swoją drogą - uwielbiam historie, które jaskółki bez końca opowiadają ;-)

Przy okazji polowania na jaskółki upolował się niezły "ptaszek" - dokładnie z tego okna, które obsiadły jaskółki ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A to podpatrzona sąsiedzka sroka-czyściocha.
;-)

Zdjęcie zrobione przy pomocy zoomu przez szybę kuchennego okna.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Danielo,świetne zdjęcia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

świetnie Ci wyszły zdjęcia :-)
Awatar użytkownika
beann
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-03-26, 19:17

Post autor: beann »

Piękne zdjęcia! Jakoś dotąd nie wpadłam na pomysł fotografowania moich "domowych" ptaszków. A że dom dotąd nie ma podbitki, to i co roku mamy po kilka/kilkanaście lęgów pod dachem. Tej wiosny gościliśmy szpaki (niewdzięczne - objadły nam doszczędnie te kilkadziesiąt czereśni na naszym 4-letnim drzewku), wróble, sikorki i gołębie. Coś często widuję też takiego małego, smukłego z dość mocno czerwonym brzuszkiem (nie gila).
Pozdrawiam ogrodników-ornitologów!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

beann pisze: Coś często widuję też takiego małego, smukłego z dość mocno czerwonym brzuszkiem (nie gila).
makolągwa? zięba? ;-)
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

No ja wiedziałam, że na forum są ludzie z wiedzą ogrodniczą, ale że są tacy fotograficy?Śliczne zdjęcia. Wszystkie. Uwielbiam przyrode.Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
beann
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-03-26, 19:17

Post autor: beann »

Kaska-Simeonowa pisze: zięba? ;-)
Faktycznie! To samiec zięby. Dzięki za pomoc :-D
ODPOWIEDZ