Ptaki to nasi sprzymierzeńcy

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ale miałeś spotkanie :!: Od Ciebie leciały do mnie :mrgreen: gdy byłam na wsi, to leciał klucz za kluczem ale nie miałam przy sobie aparatu(na podwórku), a po chwili było już po widowisku.
A w mieście od wczoraj zaczęły nas odwiedzać takie milutkie ptaszki
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fox. pisze:A pro po filmu to trochę za szybko jechałeś aparatem, ostrość ucieka :(
Ostrość uciekała, bo było już za ciemno i aparat nie miał na czym utrzymać autofokusa.

Z gęśmi chyba jest tak, że jak tylko poczują ciepło to lecą w kierunku lęgowisk, by jak najszybciej się na nich znaleźć. Latają tak w tę i z powrotem od dwóch tygodni.
A zapomniałem dodać, że wśród gęsi były także łabędzie krzykliwe. Wyraźnie słychać było ich głosy. W zeszłym roku było kilka sztuk wśród łabędzi dokarmianych nad Odrą, teraz wiem, że jest ich więcej, tylko rzadko pokazują się w mieście.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

U mnie rzadko widać klucze ptaków, chyba, że ja tego nie widzę :-)
Za to często są widoki ptaków, siadających gromadnie na drzewach tak jak na zdjęciu:

Obrazek

Trochę było ciemnawo i zimno jak robiłam zdjęcie, dlatego troszkę nie wyszło :/
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wczoraj nad moją działką.

Myślę, że to bielik.
Obrazek

Obrazek

A tu porównanie z wroną, która uparcie go przepędzała.
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Gratuluję Piotrze, super zdjęcia :super: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Świetne zdjęcia :!:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja też myślę, że to bielik.

Udane fotki. :)
Awatar użytkownika
Janusz Zaborski
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-28, 09:51

Post autor: Janusz Zaborski »

porównując zdjęcia to na 100% bielik :)

Fajne fotki, bardzo mi się podobają
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Piotrze, widzę że bieliki lubią Twoje okolice :) . Szcześciarz :)
A wrona wyjątkowo zadziorna i odważna ;)
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Rodzinka grzywaczy na popasie :mrgreen:
Obrazek
lisek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 87
Rejestracja: 2011-03-23, 15:44

Post autor: lisek »

Witam, mam problem z mazurkami i wróblami. Wywiesiłem już karmniki dla sikor i jeden zwykły dla wszystkich ptaków taki z butelki w, którym pokarm sam się dozuje podczas jedzenia. I właśnie ten karmnik obsiadają wróble i mazurki, których u mnie jest pełno , nie pozwalają innym ptakom się posilić a same tylko wysypują pokarm na ziemię i go nie jedzą. Nie wiem jak je przegonić z tego karmnika np. do karmnika sąsiada, który dokarmia przenicą właśnie wróble. Czy macie jakieś sposoby? Proszę o pomoc . Pozdrowienia lisek
Pozdrawiam Łukasz ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ptaki posilając się zawsze rozrzucają pokarm. Nie wiem czym specjalnym charakteryzuje się twój karmnik, że twierdzisz, że jest dla sikor a nie dla wróbli. Oba ptaki są tej samej wielkości i mają podobne wymagania pokarmowe. U mnie do karmnika przylatywały i wróble z mazurkami jak i sikorki. Jedno co stwierdziłem, że sikory są bardziej płochliwe. Nie wiem czy jest sposób by jedne ptaki tylko przywabić.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Post autor: dziwaczek »

Jeżeli chcesz ograniczyć przylatywanie wróbli i mazurków, podawaj pokarm w postaci kuli. Wprawdzie moje mazurki sobie z nim też radzą, ale dopiero przy mrozach. Teraz jeszcze chyba nie chce się im gimnastykować. Ja na razie wywiesiłam jedną kulę - dla zachęty. Przylatują już modraszki i bogatki. Wróble i mazurki tylko sprawdzają czy już jest coś dla nich (tradycyjny karmnik i karmnik z 5l butli). Te karmniki pojawią się gdy będzie mróz także w dzień. Podczas pobierania pokarmu, zawsze trochę spada na podłoże, ale moje wyskubują potem do okruszynki :lol:
zapraszam
http://www.przyroda.wroclaw.pl/dokarmianie
Załączniki
sikory.jpg
Pozdrawiam
elka
lisek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 87
Rejestracja: 2011-03-23, 15:44

Post autor: lisek »

Mam pytanko, czy przy takiej pogodzie jaka jest teraz(5-13stopni) mam dokarmiać ptaki czy poczekać do zimniejszych dni ?
Pozdrawiam Łukasz ;)
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Post autor: dziwaczek »

W tej chwili jeszcze sporo pokarmu ptaki mogą sobie znaleźć, jednak wydaje mi się, że jeżeli wywiesimy teraz np kulę tłuszczową, to ptaki przyzwyczają się, że tu jest jedzonko i w razie potrzeby szybko znajdą sobie stołówkę. Ja mam na razie powieszoną tylko jedną i gdy były mroźne ranki, przylatywały i bogatki, i modraszki. Potem w ciągu dnia ich nie widziałam. Przy dodatnich temperaturach nie przylatują wcale lub sporadycznie. Zaczęły natomiast pojawiać się mazurki.
W ubiegłym roku o tej porze już był ruch w kilku karmnikach.
Pozdrawiam
elka
ODPOWIEDZ