Ptaki to nasi sprzymierzeńcy

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Wydaje mi się, że jest to trznadel.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mi to również wygląda na trznadla. Piwonio szukaj gniazda w nasłonecznionych krzewach nisko nad ziemią. Jak się zalęgną blisko domu to masz miłą pobudkę z rana oraz czynnie działającą ochronę biologiczną roślin, całkowicie za darmo :-)

A mojego też dorwałam ;-) To samiec zięby w szacie wiosennej.
Czyżby nam przybył nowy lokator pod oknem?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziękuję Wam dziewczyny, to już wiem kto mnie odwiedza :-D . Zdjęcie zostało zrobione na krzaku nieopodal domu, ale gniazda nie widziałam, lecz mam nadzieję że będzie tam częściej gościł :-D
Załączniki
ptaszki01.gif
ptaszki01.gif (14.9 KiB) Przejrzano 4328 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Piwonio, Twoi goście na pewno zagnieżdżą sie w Twoim ogrodzie! :lol:

A tak wygląda gniazdo srok, które wysiadują swoje małe na starej czereśni.

Obrazek
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Oranio- myślę, że zagnieżdżą się w moim sadzie, bo w ogrodzie drzewka mam jeszcze malutkie :oops:
A o srokach słyszałam że to leniwe ptaki i nie tworzą swoich gniazd tylko korzystają z cudzych :-?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
bogatka123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-30, 18:36

ptaszki w naszych ogrodach

Post autor: bogatka123 »

Witam,
dokarmiam ptaki od listopada do marca już trzy lata. W każdym następnym roku jest ich coraz więcej, bo najlepszym wabikiem dla nich jest słonecznik ( najlepiej łuskany - najtaniej w Lidlu ). W tym roku ' panowały' czyże - obsiadały stadami okoliczne brzozy i świergoliły jak to one tylko potrafią.
Jeszcze teraz rzucam codziennie na podjazd trochę słonecznika - pojawiają się wróble, których zimą nie było - chyba nie lubią karmników.
Zachęcam do zrobienia małego wodopoju na czas letni - wystarczy ustawić glinianą podstawkę pod doniczkę i dbać o świeżą wodę. Zobaczycie że większość ptaszków to prawdziwe czyscioszki - kapią się codziennie.

Dzisiaj zapisałam sie na forum, spróbuję poźniej wkleić trochę zdjęć.

Pozdrawiam Ania ( nieustannie z lornetką w ręce) :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Aniu, miło że do nas dołączyłaś, mam nadzieję że nie każesz nam długo czekać na zdjęcia. Życzę miłego pobytu na forum.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Przeniosłam mój karmik z bzu na śliwę, i nadal mam stale odwiedziny. Bogatka poddała mi fajny pomysł ze zrobieniem poidełka dla ptaków. Wykorzystam do tego stary kamienny moździerz - jest on trochę za duży do kuchni i kupię sobie mniejszy, a ten wykorzystam na działce dla ptaszków.
Awatar użytkownika
bogatka123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-30, 18:36

poidełko dla ptaków

Post autor: bogatka123 »

Witaj Awelino, kamienny moździerz bedzie fajną ozdobą ogrodu, sprawdź tylko czy nie jest za głęboki dla małych ptaszków takich jak sikorka. Jeżeli tak , to na dno można włożyć kamień ( kamienie), powstanie w ten sposób mała wysepka ,na której ptaszek będzie mógł przysiąść.
Poidełko powinno być ustawione w bezpiecznym miejscu ze względu na koty,które uwielbiają się przy nim zaczajać.
Np i oczywiście warto poidełko ustawić tak, aby można było wygodnie obserwować ptaki.
Polecam obserwacje przez lornetkę. No ,więcej nie bedę się wymądrzać
Pozdrawiam
Bogatka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ha!
kolejna miłośniczka ptaków - witam serdecznie :)
Tak przy okazji w tym roku u mnie dominowały przy karmniku... bogatki ;-)
Aniu o zdjęcia proszę pięknie :-)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dziękuję za podpowiedzi Bogatko, muszę się przyznać, że o kotach nie pomyślałam, a są to stali bywalcy mojej działki. Pomysł z kamyczkami też mi się podoba. Nie uważam żebyś się wymądrzała, a Twoje rady są dla mnie cenne i proszę o kolejne.
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

budki lęgowe

Post autor: sąsiad »

Zapisuję się i ja do klubu miłośników ptaków. Wczesną wiosną wykonałem 3 budki lęgowe, dla tych milusińskich /średnica otworu 32 mm/. Zawiesiłem w moim sadzie. W dwu zagnieździły się sikorki, bogatki i modraszki, z czego jestem dumny. Nie wykonuję żadnych oprysków na robale, gdyż sikorki i nie tylko przeglądają sad i mam nadzieję, że drzewa zaowocują.
Na efekty zaczekam.
________________________________
pozdrawiam Staszek :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O jak miło :-)
Staszku porób może jakieś zdjęcia młodych - jak zobaczysz :-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

O, ja też proszę o zdjęcia :oops:
Załączniki
ptaszek3.gif
ptaszek3.gif (2.36 KiB) Przejrzano 4088 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Nasi sprzymierzeńcy.

Post autor: sąsiad »

Kasię i piwonię informuję, że sikorki modre już karmią młode, bogatki jeszcze wysiadują.
Ze zdjęć to najczęściej zdejmuję czapkę, :lol: , a moim starym ZENITEM to do internetu fotek nie zrobię, ale cierpliwości.
__________________________________
pozdrawiam Staszek
ODPOWIEDZ