Przygotowanie gleby pod ogród - plan 2-3 letni

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Simbelmyne
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-20, 22:27

Przygotowanie gleby pod ogród - plan 2-3 letni

Post autor: Simbelmyne »

Cześć! :)

Kupujemy działkę, na której kiedyś rosło średniej jakości zboże, a teraz jest łąka. Ziemia jest do połowy działki piaszczysta, kiepska po prostu. Budowy nie zaczniemy wcześniej jak za 3 lata. I chciałabym ten czas wykorzystać na doprowadzenie gleby do jak najlepszego stanu, ponieważ marzy mi się kilka drzewek owocowych, magnolie, róże i borówki. Co mogę zrobić? Zastanawiam się czy nie zacząć w tym roku od zaorania ziemi i zasiania na całości wyki i łubinu na nawóz zielony.
Co byście doradzili mając tyle czasu? Zdecydowanie nie chcę odkładać tej kwestii do czasu rozpoczęcia budowy, bo po prostu nie wierzę, że jednorazowe użycie nawozu (obojętnie jak świetnego) sprawi, że tak kiepska gleba nagle zamieni się w żyzną i urodzajną.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie :padam: .

Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Przygotowanie gleby pod ogród - plan 2-3 letni

Post autor: rafaloku »

Plan dobry, tylko czy podczas budowy domu ziemia z wykopu pod fundamenty nie znajdzie się w ogrodzie? Z reguły po budowie tak się to kończy i trzeba przygotowanie ziemi rozpoczynać od nowa.
Rafał
Simbelmyne
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-20, 22:27

Re: Przygotowanie gleby pod ogród - plan 2-3 letni

Post autor: Simbelmyne »

Dziękuję za odpowiedź! :) Działka ma 2500m, a budować można tylko na 1/3, więc po prostu liczę się z tym, że część zadbanej ziemi będzie wymagać ponownego zaopiekowania po budowie. Mimo tego, chcę zadbać o cały obszar, bez względu na to, gdzie ostatecznie będzie stał dom :).
ODPOWIEDZ