proszę o radę
-
Krzysztof54
- Witamy na forum!

- Posty: 2
- Rejestracja: 2026-05-29, 20:15
proszę o radę
Mam w ogrodzie małe drzewko gruszki. Zaskoczony jestem ilością owoców. Ponieważ w tym temacie jestem całkowitym laikiem, proszę o podpowiedź fachowców, czy trzeba by z tym coś zrobić. Boję się że gałęzie nie uniosą owoców. Za poradę bardzo dziękuję.
- Elzbieta M
- Mistrz dyskusji!

- Posty: 8162
- Rejestracja: 2010-09-22, 20:16
Re: proszę o radę
Cześć. Zaleca się przerywanie zawiązków na odległość między palcem wskazującym a kciukiem. Przyznam że skruchą , że nie zawsze tak robię. Na razie jednak wstrzymaj się do drugiej połowy czerwca, bo drzewko samo będzie gubić zawiązki - tzw opad świętojański. . Potem zadecydujesz , czy jest taka konieczność.
Zapraszam do siebie - Elżbieta M
Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak
Jest takie miejsce cz.2
Mieczyki Elżbiety
Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak
Jest takie miejsce cz.2
Mieczyki Elżbiety
-
Krzysztof54
- Witamy na forum!

- Posty: 2
- Rejestracja: 2026-05-29, 20:15
Re: proszę o radę
Dziękuję. To już coś wiem. Tak też zrobię.



