proszę o radę

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Krzysztof54
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2026-05-29, 20:15

proszę o radę

Post autor: Krzysztof54 »

Mam w ogrodzie małe drzewko gruszki. Zaskoczony jestem ilością owoców. Ponieważ w tym temacie jestem całkowitym laikiem, proszę o podpowiedź fachowców, czy trzeba by z tym coś zrobić. Boję się że gałęzie nie uniosą owoców. Za poradę bardzo dziękuję.
Załączniki
gruszka1.jpg
gruszka2.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 8162
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: proszę o radę

Post autor: Elzbieta M »

Cześć. Zaleca się przerywanie zawiązków na odległość między palcem wskazującym a kciukiem. Przyznam że skruchą , że nie zawsze tak robię. Na razie jednak wstrzymaj się do drugiej połowy czerwca, bo drzewko samo będzie gubić zawiązki - tzw opad świętojański. . Potem zadecydujesz , czy jest taka konieczność.
Krzysztof54
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2026-05-29, 20:15

Re: proszę o radę

Post autor: Krzysztof54 »

Dziękuję. To już coś wiem. Tak też zrobię.
ODPOWIEDZ