Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Czoopek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2022-05-29, 12:57

Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Post autor: Czoopek »

Cześć Wam,
Patrzyłem juz w szukajce, ale nie znalazłem.
Powiedzcie mi proszę czy to co mi się zalęgło w trawie to na pewno chwastnica jednostronna?
Z dnia na dzien tego ustrojstwa przybywa, chodzę i wyrywam a to znowu wchodzi w trawnik coraz głębiej.
Trawnik założony rok temu jakoś na początku maja. Trawka barenbrug rpr. Na początku tego sezonu wygrabiony filc i nawożenie. Wszystko pieknie ruszyło aż tu nagle z jednego miejsca zaczęło się rozprzestrzeniać.
Proszę o potwierdzenie czy to na pewno chwastnica czy coś innego :zly:
Załączniki
IMG_7314.jpeg
IMG_7316.jpeg
IMG_7315.jpeg
IMG_7326.jpeg
Mój zakamarek:
Ładowanie: 20%
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Post autor: Petrus »

Cześć. To nie jest chwastnica. To zapewne życica lub wiechlina. Na pewno było to w mieszance, którą kupiłeś. Niestety musisz się pogodzić z tym w trawniku. Ta mieszanka właśnie zawiera gatunki zwartokępkowe tworzące zbitą, gęstą sztywną darń dlatego tak wygląda i będziesz widział te pojedyncze źdźbła właśnie życicy i wiechliny bo one szybciej rosną w porównaniu z resztą w mieszance.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Czoopek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2022-05-29, 12:57

Re: Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Post autor: Czoopek »

Kurcze dziwne. Z początku jak zasiałem w zeszłym roku nie było widac ani źdźebełka czegoś takiego. A chodziłem i przyglądałem się praktycznie przez cały sezon dzień w dzień. Teraz się to pojawiło i zaczęło się rozrastać jakby z jednego miejsca.
Wyglada to tragicznie. Takie grube twarde źdźbła, rozrastają się nisko przy ziemi i zaczynaja tworzyć jakby taka „siatkę” :zly:
Mój zakamarek:
Ładowanie: 20%
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Post autor: Petrus »

Ok, siałeś na czystą nową ziemię czy po poprzednim starym trawniku? Ewentualnie czy ziemię przywoziłeś transportem? Te grube liście to gatunek trawy, nisko się krzewi i wypiera inne gatunki...cięzko go wyplenić bo rozrasta się mocno i inwazyjnie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Czoopek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2022-05-29, 12:57

Re: Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Post autor: Czoopek »

Siałem na przesianej „czystej” ziemi i sam przygotowywałem podłoże. Zdziwiony jestem ze w zeszłym sezonie takie coś się nie pojawiło tylko dopiero teraz. Chyba ze przywiało mi to skądś zza płotu. Dobrze, teraz już trudno. Przywiało to przywiało, a czy jest jaka szansa się tego pozbyc? Jakieś sprawdzone metody? Bo z w miarę fajnego trawnika zrobił sie placek na placku tego czegoś i widac gołym okiem jak to się rozprzestrzenia, wlasnie wypierając tą pożądana trawkę.
Mój zakamarek:
Ładowanie: 20%
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Prośba o potwierdzenie (czy to chwastnica?)

Post autor: Petrus »

Musiałbyś to ręcznie usuwać (wykopywać kępy) innej metody nie ma.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ