prośba o identyfikację

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
zbysiomysio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-24, 12:58

prośba o identyfikację

Post autor: zbysiomysio »

Witam
Jestem tutaj nowy, chciałbym się z wszystkimi gorąco przywitać. W tym roku byłem z żoną na Krecie i zrobiliśmy parę fotek roślinkom. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w identyfikacji jakie to roślinki. Chciałbym zrobić żonie niespodziankę i opisać zdjęcia. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie informacje.
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4333_zmniejszacz-pl_763593.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4335_zmniejszacz-pl_855361.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4340_zmniejszacz-pl_657734.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4342_zmniejszacz-pl_373373.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4373_zmniejszacz-pl_8646.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4462_zmniejszacz-pl_865723.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4465_zmniejszacz-pl_388683.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4469_zmniejszacz-pl_652069.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4472_zmniejszacz-pl_893620.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_IMG_4507_zmniejszacz-pl_518785.jpg
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: prośba o identyfikację

Post autor: Doxepine »

Czwarte zdjęcie to najprawdopodobniej bugenwilla, natomiast drugie wydaje się być lawendą, ale w tym przypadku nie mam pewności.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: prośba o identyfikację

Post autor: stasio13 »

Pierwsze zdjęcie to psianka :]
Szóste hibiskus :hyhy:
zbysiomysio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-24, 12:58

Re: prośba o identyfikację

Post autor: zbysiomysio »

Dziękuję bardzo za informacje
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: prośba o identyfikację

Post autor: Petrus »

Witaj. 2 fotka to może być rozmaryn, 5 to plumeria, trzecie od końca wygląda mi na epiphyllum, to duże drzewo drugie od końca to może być oliwka ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: prośba o identyfikację

Post autor: rafaloku »

No, przedostatnie to sad oliwny. Kiedyś widziałem taki właśnie na Krecie. W jakiej części wyspy byliście?
Rafał
zbysiomysio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-24, 12:58

Re: prośba o identyfikację

Post autor: zbysiomysio »

Dzięki za pomoc w identyfikacji. To przedostatnie zdjęcie to z pewnością jest oliwka, bo przypomniałem sobie, że miała owoce. My bylismy w zach. części Krety, a dokładnie 4 km od Chanii
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: prośba o identyfikację

Post autor: rafaloku »

A, no to ja też w zach. Mam nadzieję, że plaże Falasarna, Elafonisi i lagunę Balos zaliczyliście? To piękne miejsca, zrobiły na mnie ogromne wrażenie :oczami:
Rafał
zbysiomysio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-24, 12:58

Re: prośba o identyfikację

Post autor: zbysiomysio »

Niestety nie odwiedziliśmy tych miejsc. Byliśmy z dzieckiem, z którym raczej ciężko jest zwiedzać. jedynie robiliśmy takie krótkie wypady wokoło hotelu oraz do Chanii. Postanowiliśmy, że tam wrócimy, ale już w formie wycieczki (oczywiście sami). Po za tym raczej zwiedzamy wtedy kiedy jedziemy na wycieczkę, a nie wczasy, bo na wycieczki jedziemy bez dzieci.
Natomiast co do ciekawych miejsc, ale nieco innych, mogę pochwalić się, że 3 lata temu byliśmy na Sri Lance, która nas urzekła szczególnie swoją egzotyczną przyrodą. Być może właśnie będę prosił o pomoc w zidentyfikowaniu roślin, które tam zobaczyliśmy, szczególnie dużo zdjęć zrobiliśmy zwiedzając ogród przypraw
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: prośba o identyfikację

Post autor: rafaloku »

O wyprawie do Sri Lanki nigdy nie myślałem. Pokaż koniecznie na forum jak tam wygląda!

A co do Krety - to warto tam wrócić i odwiedzić te ciekawe miejsca. Myśmy z żoną wynajęli auto i objechaliśmy w zach. części co się dało. To było jednak kilka lat temu. Od czasu narodzin synka, a potem córeczki - pozostały wspomnienia po tamtych wycieczkach i czekanie aż pociechy podrosną. Także rozumiem :niepewny:
Rafał
zbysiomysio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-24, 12:58

Re: prośba o identyfikację

Post autor: zbysiomysio »

Jak tylko znajdę te zdjęcia zamieszczę je na forum. Natomiast mogę śmiało powiedzieć, że w przyrodzie Sri Lanki każdy kto ją widział zakochuje się. Przede wszystkim każdy jest zauroczony plantacjami herbaty z rosnącymi tam wysokimi eukaliptusami, no i oczywiście powszechne na całej wyspie palmy kokosowe.
Jeżeli kiedykolwiek pojechałbyś tam to koniecznie spróbuj tamtejszych ananasów. To jest zupełnie inna odmiana niż ta, którą można kupić w Polsce. Środek ananasa jest też miękki i się go je. Nigdy nie zapomnę smaku tych ananasów, które były przepyszne.
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: prośba o identyfikację

Post autor: Doxepine »

zbysiomysio pisze:Jak tylko znajdę te zdjęcia zamieszczę je na forum. Natomiast mogę śmiało powiedzieć, że w przyrodzie Sri Lanki każdy kto ją widział zakochuje się. Przede wszystkim każdy jest zauroczony plantacjami herbaty z rosnącymi tam wysokimi eukaliptusami, no i oczywiście powszechne na całej wyspie palmy kokosowe.
Jeżeli kiedykolwiek pojechałbyś tam to koniecznie spróbuj tamtejszych ananasów. To jest zupełnie inna odmiana niż ta, którą można kupić w Polsce. Środek ananasa jest też miękki i się go je. Nigdy nie zapomnę smaku tych ananasów, które były przepyszne.
Nie przepadam za ciepłymi klimatami - powyżej temp. 25 st. C moje funkcje życiowe ulegają spowolnieniu, a gdy słupek rtęci przekroczy 30 zamieram jak niepodlewana roślina. Dlatego nigdy nie ciągnęło mnie w tamte rejony - wolę północ i chłodek :) Musisz jednak koniecznie zamieścić zdjęcia tamtych roślin, a już musowo tych przyprawowych, bo to mój konik. Czekam więc z niecierpliwością! :mrgreen:
ODPOWIEDZ