Proelium 500 oprysk na chwasty

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: maniaW »

Czy ten środek można stosować pod krzewami owocowymi ?

Każdego roku wyrywam chwasty i niestety efekty marne. Stosowałam w ub roku Effect 24H, efekt :-D rzeczywiście był natychmiastowy, ale niestety krótkotrwały. Na drugi dzień leżały pokotem, ale z martwych wstawały po 2-3 tygodniach.
Niektóre jak podagrycznik (chyba) udawały że już po nich, ale na wiosnę bujnie "obrodziły". Kłącza wrośnięte w korzenie porzeczek i agrestów - stąd pytanie czy opryskanie zielska nie spowoduje zniszczenia korzeni krzewów.
m
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: rafaloku »

Można zastosować ale ostrożnie aby środek nie dostał się na liście krzewów. Substancja wnika do rośliny przez liście i części zielone. Jeśli więc gałązki krzewów są ułożone bardzo nisko lub zwisają do ziemi, to z Proelium 500 trzeba postępować bardzo ostrożnie, tak aby opryskać tylko chwasty. Bezpieczniejsze jest to pod drzewkami, które ze swojej natury gałęzie i liście mają znacznie wyżej :-)
Rafał
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: maniaW »

Po jakim czasie można zaobserwować pierwsze efekty działania? Po trzech dniach od dokładnego opryskania zielsko ma się dobrze (deszcz nie padał), liście wyglądają jak przed zastosowaniem proelium. Nie dodawałam żadnych trucizn, bo ze względu na dzieciaki i zwierzęta, staram się nie stosować chemii.
m
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: maniaW »

Przepraszam, że zawracam głowę, ale dopiero teraz odnalazłam artykuł o tym środku i teraz wiem, że na efekty trzeba poczekać około 2 tygodni
:-D
m
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: rafaloku »

A ja przepraszam, bo przegapiłem Twoje pytanie. Rzeczywiście w pierwszych dniach wydaje się że nic się nie dzieje ale tak po tygodniu widać, że wysychają, a po 2 tygodniach chwasty są zniszczone. Po opadach deszczu niektóre chwasty się u mnie wręcz rozpadały, woda zmywała je z rabaty.

A jak u Ciebie to wygląda?
Rafał
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: maniaW »

Podagrycznik leży, nie kopałam więc nie wiem co z korzeniami, ale nie odrasta więc chyba sczezł.
Ponieważ nie mogę (mam nadzieję)chwilowo obrabiać ogródka, kupiłam kolejne opakowanie proelium i opryskałam zielsko obok pomidorów, też leży i pomidory odżyły. Mam nadzieję że po operacji będę mobilna i doprowadzę mój zaniedbany ogródek do ładu.
Pozdrawiam M
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: rafaloku »

maniaW cieszę się, że u Ciebie Proelium działa :-) Ja 2 tygodnie temu opryskałem trawę przy kostce brukowej przed garażem, bo nie szło jej wyrwać spomiędzy kostki, a krawężnika. W te upały trawa padła w 3 dni od oprysku Proelium. Ma niebawem popadać, więc teraz poczekam aż uschnięta trawa ulegnie rozkładowi, ewentualne resztki dopiero usunę, powinno pójść już łatwo :-)
Rafał
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Proelium 500 oprysk na chwasty

Post autor: maniaW »

Minął rok od opryskania podagrycznika Proelium (bez żadnych dodatków) i upartego zielska ani śladu. Znikła też trawa, z którą też trudno sobie radziłam.
Jestem wdzięczna za poradę. Polecam wszystkim zapracowanym. :-D
m
PS. Kupiłam następną butelkętego srodka, bo zielska u mnie bez liku, a sił do walki coraz mniej :cry:
ODPOWIEDZ