Problemy techniczne

Regulamin forum i rozwiązania problemów w korzystaniu z forum, a także Wasze opinie na temat działania forum.
ODPOWIEDZ
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re:

Post autor: talibankaa »

Ja mam parę pytań i uwag jeżeli chodzi o nowy wygląd i działanie forum.
Po pierwsze, w każdym poście mam zaznaczoną opcję aby mnie powiadamiać o nowych postach a powiadomienia nie przychodzą. W poprzedniej wersji forum nie było z tym problemu.
Po drugie, przy postach są różne znaczki np tekst z kółeczku czy tekst w kółeczku z kropką, co znaczą te oznaczenia?? Nigdzie na forum nie znalazłam ich wyjaśnienia.
Po trzecie, wydaje mi się że praktyczniejszy by było jeżeli po wejściu w dany wątek przechodziło by się od razu do nowych postów. Ktoś kto często tu zagląda zna starsze wypowiedzi i najczęściej wchodzi w wątek w celu przeczytania tych najnowszych.
Po czwarte, jak próbowałam się dostać na forum przy pomoc adresu zapisanego w ulubionych adresach pokazała się informacja że forum jest nie czynne z powodu przerwy technicznej (czy jakoś tak), już myślałam że może forum przestanie istnieć bo przez kilka dni była taka informacja, a gdy szukałam forum w wyszukiwarce okazało się że jest nowy adres. W przyszłość proponowałabym informować użytkowników o zmianach adresu i wstawić np hiperłącze do nowego adresu. Podejrzewam że nie jedna osoba która dawno tu nie zaglądała będzie miała podobny problem.

A teraz plusy nowego forum.
Według mnie ma ładniejszą szatę graficzną i przyjemniejsze dla oka kolory. Ma też więcej opcji w ustawieniach.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Problemy techniczne

Post autor: rafaloku »

talibankaa, pozwoliłem sobie przenieść Twój post, bo umieściłaś go w wątku z opiniami o newsletterze ogrodniczym (naszym biuletynie email).
Po pierwsze, w każdym poście mam zaznaczoną opcję aby mnie powiadamiać o nowych postach a powiadomienia nie przychodzą. W poprzedniej wersji forum nie było z tym problemu.
Co do powiadomień to muszę sprawdzić. Dziękuję za zgłoszenie problemu.
Po drugie, przy postach są różne znaczki np tekst z kółeczku czy tekst w kółeczku z kropką, co znaczą te oznaczenia?? Nigdzie na forum nie znalazłam ich wyjaśnienia
Część oznaczeń jest przeniesionych ze starego forum, więc nie powinno być z nimi problemu. Nie wiem, o kttóre Ci chodzi, co rozumiesz przez "tekst w kółeczku"... Spróbuj najechać kursorem myszy na dany symbol - w większości przypadków na najechaniu wyświetlają się opisy.
Po trzecie, wydaje mi się że praktyczniejszy by było jeżeli po wejściu w dany wątek przechodziło by się od razu do nowych postów. Ktoś kto często tu zagląda zna starsze wypowiedzi i najczęściej wchodzi w wątek w celu przeczytania tych najnowszych.
Jest taka możliwość, a instrukcję jak przechodzić do pierwszego nieczytanego postu umieściłem tutaj:
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/jak- ... t6917.html
Po czwarte, jak próbowałam się dostać na forum przy pomoc adresu zapisanego w ulubionych adresach pokazała się informacja że forum jest nie czynne z powodu przerwy technicznej (czy jakoś tak), już myślałam że może forum przestanie istnieć bo przez kilka dni była taka informacja, a gdy szukałam forum w wyszukiwarce okazało się że jest nowy adres.
Nieprawda - adres forum się nie zmienił i cały czas jest to forum.poradnikogrodniczy.pl
W ulubionych nie miałaś zapisanego adresu glównego forum, tylko jakąś podstronę forum. Dodatkowo masz na komputerze w pamięci przeglądarki przechowywane kopie odwiedzonych stron i otwierała Ci się zapisana na Twoim komputerze kopia strony forum, którą kiedyś wcześniej odwiedzałaś. Wszystko zależy od tego jakie masz ustawienia na Twoim komputerze i czy co jakiś czas czyścisz pamięć przeglądarki. Możesz ustawić aby po zamknięciu przeglądarki historia przeglądanych stron była czyszczona i wtedy zawsze po nowym otwarciu programu będziesz widzieć aktualne wersje odwiedzanych stron (a nie kopie przechowywane na Twoim komputerze). Trudno mi ponosić odpowiedzialność za to, że masz u siebie takie, czy inne ustawienia.
A teraz plusy nowego forum.
Według mnie ma ładniejszą szatę graficzną i przyjemniejsze dla oka kolory. Ma też więcej opcji w ustawieniach.
Cieszę się, że choć niektóre rzeczy Ci się podobają. Podpowiem zatem przy okazji, że mamy nową instrukcję wstawiania zdjęć na forum, z którą warto się zapoznać:
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/jak- ... t4878.html

Dodatkowe instrukcje będą jeszcze przygotowane ale nie wiem komu co jest potrzebne, więc w miarę jak ludzie będą tu pytać o różne rzeczy, to będziemy wyjaśniać. Zachęcam też do odwiedzenia działu z pomocą:
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/faq.php
Rafał
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Problemy techniczne

Post autor: talibankaa »

Dziękuję za przeniesienie wypowiedzi do odpowiedniego działu.
Dziękuje również za odpowiedzi na moje zastrzeżenia. Faktem jest że nie czytałam większość informacji zawartych w problemach technicznych i może stad moje uwagi.

Co do tego linku o którym pisałam to miałam zapisany adres do części forum odnoszącej się tylko do storczyków bo z reszty nie korzystałam i nawet nie bardzo wiedziałam co więcej na tym forum jest. Może dlatego nie mogłam się dostać na forum.
W każdym bądź razie dziękuję za pomoc i będę wdzięczna za wyjaśnienie problemu z powiadomieniami.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Problemy techniczne

Post autor: Merghen »

EWelinko, chyba domyślam się o które oznaczenia z kółeczkiem i kropką Ci chodzi. Przy każdym wątku jest ikonka z kaarteczką w kółeczku - jeśli zmienia kolor na żółty to znaczy,że ktoś napisał tam jakąś odpowiedź. Natomiast kropka oznacza wątki w których Ty pisałaś - dla mnie jest to ułatwienie gdy np. jestem w dziale powitań - od razu wiem kogo witałam a kogo nie i wtedy np. mogę zaznaczyć "wątki przeczytane" jeśli byłam w danych wątkach bez ich otwierania.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Problemy techniczne

Post autor: talibankaa »

Małgosiu dziękuję za wyjaśnienie. O to właśnie mi chodziło.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Problemy techniczne

Post autor: ATA »

Gosia 2501 cały czas piszę o problemach z tą samą przeglądarką.
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Problemy techniczne

Post autor: ATA »

Sprawdziłam na FireFox wszystko OK.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Problemy techniczne

Post autor: Zenia »

To i ja pozwolę zapytać. Od czasu zmiany szaty forum nie dostałam ani jednego powiadomienia. Jaka jest tego przyczyna. ?.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Problemy techniczne

Post autor: Merghen »

Zeniu, musimy uzbroić się w cierpliwość bo ta funkcja jest chyba sprawdzana. Kilka osób już o to pytało.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Problemy techniczne

Post autor: rafaloku »

Sprawa jest Zeniu konsultowana z naszym programistą. Niestety jest zapracowany i na odpowiedź zawsze muszę poczekać kilka dni. Ale będzie poprawione. Proszę o cierpliwość ;-)
Rafał
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Problemy techniczne

Post autor: talibankaa »

Dziękuję za oddanie powiadomień :-D
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Problemy techniczne

Post autor: rafaloku »

Dziś poprawiono większość zgłoszonych usterek. Mam nadzieję, że teraz już będzie fajnie :super:

Jeżeli komuś jeszcze czegoś brakuje, proszę oczywiście pisać.
Rafał
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Problemy techniczne

Post autor: talibankaa »

Zauważyłam że obecnie posty pisane przez jednego autora (napisane jeden po drugim) są łączone w jeden z adnotacją "zaktualizowano ...(data)" (albo jakoś tak). I w konsekwencji pojawiają się na forum z datą pierwszego wpisu. Czy byłaby jakaś możliwość aby wyróżnić wątki które zostały w ten sposób zaktualizowane?? Pytam dlatego że czasami autor w kolejnym poście napisanym np 3 dni później albo miesiąc później, zwraca się do forumowiczów z nowym problemem a jego nowy wpis nie jest widoczny jako "nieprzeczytany". Wydaje mi się że wprowadzenie jakiegoś oznaczenia takich aktualizowanych wpisów byłoby przydatne bo użytkownicy wiedzieli by że coś w danym wątku pojawiło się nowego.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Problemy techniczne

Post autor: Roma »

Bardzo się cieszę, że powróciły "Nieprzeczytane posty" Jest o wiele łatwiej i prościej.
Bardzo dziękuję administratorowi . Rafale, :super:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Problemy techniczne

Post autor: tadek »

Roma pisze:Bardzo się cieszę, że powróciły "Nieprzeczytane posty" Jest o wiele łatwiej i prościej.
Bardzo dziękuję administratorowi . Rafale, :super:
:padam: Jestem podobnie jak Roma, bardzo szczęśliwy z powrotu opcji nieprzeczytanych postów. Z tym dodatkiem czuje się jak we własnych, wygodnych papciach. Zapomniałem już nawet, jak wyglądała szata poprzedniego forum. Informatykowi, jak i osobą które przyczyniły się do tych zmian, należną się wielkie brawa !! :padam:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ