Praktyczne książki, filmy...

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Praktyczne książki, filmy...

Post autor: Merghen »

Jedną z podstawowych, bardzo przydatnych publikacji jest książka "Storczyki w mieszkaniu" J.Erfkamp (wyd. Delta). W sposób bardzo przyjazny, za pomocą opisów ilustowanych zdjęciami pokazane są takie dziedziny uprawy storczyków jak budowa roślin, oświetlenie, podłoże, podlewanie, temperatura, przesadzanie, unikanie chorób i przegląd szkodników. Poświęcono też miejsce na uprawę hydroponiczną oraz w terrarium. Pokazano też portrety najczęściej uprawianych storczyków a także za pomocą diagramów odpowiednio przedstawiono jak postępować z danym gatunkiem w każdym miesiącu uprawy.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Przydatne publikacje

Post autor: haliso »

Potwierdzam ,bardzo przydatna książka dla początkujacych stoczykomaniaków,ja właśnie od tej lektury zaczęłam swoją przygodę ze storczykami-{obecnie więcej korzystam z internetu}...
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Praktyczne książki, filmy...

Post autor: Merghen »

Ciekawe filmy o przesadzaniu storczyków sympodialnych można znaleźć tutaj z datą 14.01.2012 a o phalaenopsisach pod datą 4.02.2012. Warto oglądnąć :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Miltonia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-17, 11:58

Re: Praktyczne książki, filmy...

Post autor: Miltonia »

Korzystał ktoś może z książki Boudasson Benedicte "Świat storczyków"? Jestem bardzo ciekawa jej recenzji..
ODPOWIEDZ