Prace na działce wokół nowego domu.

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Rickowro
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-09, 11:22

Prace na działce wokół nowego domu.

Post autor: Rickowro »

Dzień dobry,
Jestem tutaj zupełnie nowy, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie.
Jestem obecnie na etapie ogarniania działki wokół nowo postawionego domu, niestety wszystko strasznie szybko zarosło i nie bardzo wiem jak powinienem się za to zabrać, jakie będę potrzebował narzędzia ? https://images89.fotosik.pl/536/b59a2c3c67511e6e.jpg, Od razu zaznaczę, ze nie chce nikogo zatrudniać ani wynajmować firm, chciałbym zrobić to własnoręcznie. Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Prace na działce wokół nowego domu.

Post autor: Petrus »

Witaj. Możesz to wszystko wyrwać ręcznie lub wziąć kosę spalinową nisko skosić i potem wyrwać pozostałości lub opryskać preparatem typu Roundup. Ewentualnie nisko skosić i uniwersalną glebogryzarką wszystko przemieszać lub wynająć sobie glebogryzarkę separacyjną- przekopie i pięknie wyrówna :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Rickowro
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-09, 11:22

Re: Prace na działce wokół nowego domu.

Post autor: Rickowro »

Cześć, a Roundup nie spowoduje, ze później nie będę mógł posiać trawy lub innych roślin?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Prace na działce wokół nowego domu.

Post autor: rafaloku »

Wystarczy odczekać 2-3 tygodnie od użycia Roundupu i można wszystko siać i sadzić.

Jeśli wyrwiesz i wykopiesz teraz wszystko ręcznie ale w ziemi pozostaną fragmenty korzeni chwastów, to część może z korzenia odrastać. Jak użyjesz Roundup, odczekasz aż chwasty uschną i wtedy je wyrwiesz/wykopiesz to nie będą już odrastać, bo wszystko będzie już martwe.

Oczywiście są bezpieczniejsze dla środowiska alternatywy, jak np. Effect 24H ale on powoduje usychanie tylko części nadziemnych chwastów, także pozostanie problem odrastania z korzeni. Bardzo dobrze działa natomiast naturalne Proelium 500 (chwasty wraz z korzeniami wyginą jak po Roundupie) ale ono na większej powierzchni wyjdzie bardzo drogo, więc na odchwaszczanie całego ogrodu nawet nie polecam.
Rafał
ODPOWIEDZ