Pożyteczne mikroorganizmy

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
MIKROB
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-08, 21:24

Pożyteczne mikroorganizmy

Post autor: MIKROB »

Witam,
Pojawiam się tutaj niejako „wywołany do tablicy”, ponadto jaki czas temu obiecałem Gosi 2501, że kiedy już przeprowadzę się na wieś to znajdę czas na dzielenie się z uczestnikami forum moją wiedzą o pożytecznych mikroorganizmach. Na wsi już mieszkam, z czasem bywa różnie.
Od 5 lat zajmuję się profesjonalnie pożytecznymi mikroorganizmami. Uważam że pomimo iż zawsze w życiu robiłem ciekawe rzeczy, to temat którym obecnie się zajmuję (pożyteczne mikroorganizmy) to największa przygoda mojego życia.
Mikroorganizmy - najstarsi mieszkańcy naszej planety. Żyją praktycznie wszędzie. Rozpoczynając oraz zamykając łańcuch pokarmowy tworzą fundament ziemskiego życia.
Wyjątkowość mechanizmów życia i rozwoju jakimi dysponują sprawia, że umieją sobie radzić z wszelkimi pułapkami antybiotycznymi jak również wyjaławianiem i sterylizacją. Kierunek aktywności mikroorganizmów rozstrzyga o kondycji każdego ekosystemu w tym m.in. zdrowia ludzi, zwierząt, roślin i kondycji gleby.

TAK WIĘC JESTEM DO WASZEJ DYSPOZYCJI.
Chciałbym się dzielić z Wami, przede wszystkim swoją praktyczną wiedzą, oraz odpowiadać na pytania dotyczące praktycznego stosowania ProBio Emów – pożytecznych mikroorganizmów.
Pozdrawiam
Wasz MIKROB
Pozdrawiam MIKROB
"Czerpiąc z potencjału Natury przynosimy zdrowie Człowiekowi i Ziemi"
użytkownik usunięty

Re: ProBio Emy - pożyteczne mikroorganizmy

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj,
cieszę się, że dałeś się namówić, no i znalazłeś troszkę czasu żeby się swoją pasją i wiedzą z nami podzielić.
Temat jest bardzo na czasie, chyba jeszcze mało świadomości mamy jak cenne są takie mikroorganizmy dla naszych ogrodów i upraw. Mam nadzieję, że znajdziemy z Twoją pomocą wiele cennych informacji do zastosowania w naszych ogrodach. Już przeczytałam pierwsze wpisy i dowiedziałam się czegoś co było mi nieznane.
:)
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: ProBio Emy - pożyteczne mikroorganizmy

Post autor: waldek727 »

Mówi się o nich często, że to mali pomocnicy do wielkich zadań. Mowa oczywiście o mikroorganizmach.
Przez jednych nieznanych, przez drugich niedocenianych, a jeszcze przez innych wręcz zachwyconych z ich dokonań w swoich ogrodach.

Witam bardzo serdecznie na forum kolegę, który będzie mógł nam w sposób profesjonalny przedstawić tych małych pomocników i opisać ich pracę.

Przy tej okazji chciałbym podziękować Gosi za to, że umożliwiła nam kontakt z osobą, która ceni sobie wartość posiadania naturalnego ogrodu.

Pozdrawiam. Waldek.
Ostatnio zmieniony 2012-05-17, 08:29 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawienie interpunkcji.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
ODPOWIEDZ