Poszkuję dobrego i mocnego sekatora - ktoś coś?

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
flisak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-11, 13:11

Poszkuję dobrego i mocnego sekatora - ktoś coś?

Post autor: flisak »

Witam wszystkich, szukam dobrego sekatora, z mocnym akumulatorem, który poradzi sobie z mocnym drewnem. Czy ktoś może polecić model/markę, której już używał i jest zadowolony? Nie jest to mały koszt, a nie chciałbym kupić czegoś, co zupełnie nie będzie się nadawać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Poszkuję dobrego i mocnegosekatora - ktoś coś?

Post autor: tadek »

.
Łaaaał! Ale masz wysokie wymagania. ;)
Niemniej całkowicie rozumiem Twoją zachciankę, bo nie ma to jak wygoda nie ciągnięcia za sobą przewodu.

Napisz, czy faktycznie musi być akumulatorowy? :zdziwko:
Nie możesz sprawić sobie z zalizaniem urządzenia bezpośrednio z gniazdka lub spalinowe?

Ja w elektronarzędzia bateryjne nie wierzę. One są fajne jak są nowe. Sam intensywnie użytkowałem akumulatorową wkrętarkę, i zaznaczam z najwyższej półki (firmy nie wymienię). Miałem do niej kupioną też dodatkową baterię. Po wielu miesiącach intensywnego użytkowania, coraz częściej musiałem ładować baterie, co było dość denerwujące...

Tak że proponuję abyś jeszcze raz rozważył kupno sprzętu z bateryjnym zasilaniem, i zastanowił się czy nie było by lepsze jak napisałem wyżej - kupno elektrycznego sekatora na 230 V lub spalinowego.

Co właściwie chcesz nim ciąć, :luka: jak daleko planujesz odchodzić od gniazdka zasilania?
Z Poradnika ogrodniczego:
Rozpoczynając prace w ogrodzie, zwykle koncentrujemy się na szeregu zadań, jakie mamy do wykonania. Niestety bardzo rzadko przy tej okazji pamiętamy o własnym bezpieczeństwie. Większość czynności wykonujemy, nie myśląc o tym, że może nam coś zagrozić, a wypadków w ogrodnictwie jest naprawdę dużo. Poznaj zasady BHP w ogrodzie i dowiedz się jak poprawić bezpieczeństwo podczas wykonywania prac ogrodniczych.

Czytaj dalej:
BHP w ogrodzie, czyli jak bezpiecznie wykonywać prace ogrodnicze
:arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
flisak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-11, 13:11

Re: Poszkuję dobrego i mocnego sekatora - ktoś coś?

Post autor: flisak »

Dziękuję za odpowiedź;)

A więc jeśli chodzi o coś innego niż akumulatorowy - nie wchodzi to w grę. Mamy do wycięcia 3 ha;)
Wiem, że dobre akumulatory wytrzymują długo i rzeczywiście dają radę. Nastawiłem się na ten akumulatorowy jednak :)
ODPOWIEDZ