Piwonia-przestała kwitnąć

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.

Piwonia-przestała kwitnąć

Postautor: Kafe » 2018-04-29, 16:27

Dzień dobry
Mam kilkuletnią piwonię . Przez ostatnie5-6 lat pięknie kwitła i cieszyła oko.
W zeszłym roku wyrosła o połowę niższa niż zwykle, liście też jakieś drobne. W tym roku to samo. I nie zawiązuje nawet pąków.
Przeczytałam artykuł o problemach z kwitnieniem tych kwiatów. Jest posadzona zgodnie ze sztuką, rośnie daleko od dużych roślin, a od innych piwonii w odległości ok 60 cm. Nie ma pleśni czy zgnilizny (sprawdziłam pędy i liście-zielone i błyszczące). Nie była przesadzana, ziemia u mnie jest bardzo żyzna. Pozostałe piwonie rosnące obok kwitną i rosną na odpowiednią wysokość
Co mogę jeszcze zrobić?
Kafe
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Piwonia-przestała kwitnąć

Postautor: Petrus » 2018-05-06, 21:57

Witaj, ta która wyrosła niższa to jest ta sama odmiana co pozostałe czy inna? Może ten okaz lekko przemarzł, i dlatego wyrosła mniejsza i nie zakwitła?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: CityMatic » 2018-08-16, 14:14

A może jest "głodna" lubi wszelkie nawozy organiczne, najbardziej gnojówki z pokrzyw, dobry kompost, wszelkiego rodzaju humusy. Kiedyś widziałem dokarmianą mączką kostną - po prostu piękna.
Najlepsze nawozy to wytworzone naturalnie , to kupowane zawierają dużo soli przez co roślinka bardzo cierpi.
Pozdrawiam Paweł - automatyk wielki sercem -ogrodnik z zamiłowania.
Awatar użytkownika
CityMatic
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Petrus » 2018-08-19, 21:04

Zgadza się, nawozy naturalne są lepsze dla roślin. Należy jednak pamiętać, by stosować je regularnie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: aniela93 » 2018-11-29, 18:17

W internecie jest dużo informacji na tematy związane z piwoniamii. Moja sadzonki piwonii bardzo dobrze wyrosły i do teraz dobrze się mają. Kilka ciekawych informacji znajdziesz na pewno na https://www.bilscy.info/blog/sadzenie-piwonii Poczytaj sobie ten artykuł
aniela93
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Wróć do Byliny, Rośliny Cebulowe, Rośliny jednoroczne i dwuletnie