Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Postautor: MariaPa » 2018-10-03, 17:43

goskamaja pisze:No dobra kochani, poszperałam, pogooglowałam, wyszukiwanie obrazem, kilkanaście kombinacji słów "kret" ,"roślina" i innych, cuda na kiju po prostu ale mam!!!

Ta roślina to Łoboda ogrodowa (Atriplex hortensis) należąca do rodziny komosowatych (często mylona z komosą),jednoroczna. Młode liście łobody można spożywać po ugotowaniu. Posiadają one nie tylko znaczenie dietetyczne, ale również i lecznicze, bowiem ułatwiają przyswajanie składników odżywczych z pokarmu oraz korzystnie wpływają na proces trawienia i przemiany materii.
Na koniec uwaga! Po spożyciu większej ilości łobody, późniejsze przebywanie na słońcu może doprowadzić do ciężkiego uczulenia objawiającego się obrzękami.
I kilka zdjęć na potwierdzenie.

U mnie łoboda rozsiewa się sama i rośnie wszędzie. Pomiędzy kopcami kreta też. Podobno korona cesarska też odstrasza krety. Wierzyłam w to aż do zeszłego roku kiedy na wiosnę zobaczyłam na grządce "podniesioną" cebulę tej rośliny na samym czubku kretowiska.
MariaPa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
 
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 20:27

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Postautor: CityMatic » 2018-10-03, 21:50

Ja muszę się przyznać , że też walczyłem z kretem. I mam na nie sposób może nie zbyt przyjemny, ale zawsze. Jak wiadomo mam kociaka, i jego odchody wrzucam do nor krecich jak tylko się pojawią. Kotek jest odrobaczony, odchody są w żwirku...czy pomaga? kretów brak , zapewne zapach jest nie tyle nieprzyjemny co odstraszający,nornice też się wyniosły. Pozostały chomiki, ale te nie przeszkadzają na działce :oczami:
Pozdrawiam Paweł - automatyk wielki sercem -ogrodnik z zamiłowania.
Awatar użytkownika
CityMatic
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
 
Posty: 328
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48
Lokalizacja: Polska "B" Strefa klimatyczna 7

Poprzednia

Wróć do Zwierzaczki w ogrodzie