Wierzba salix integra

Jeżeli właśnie dołączasz do naszego forum i nie wiesz gdzie napisać pierwszy post, zrób to tutaj! Chętnie się z Tobą przywitamy :-)

Wierzba salix integra

Postautor: KamilaH » 2018-07-05, 12:07

Witam, mam pytanie. Mianowicie, chodzi o wierzbę która nagle zaczęła usychać. Co mogę zrobić by ją odratować? I czym usychanie może być spowodowane? Wierzba jest u mnie już drugi sezon, rok temu wszystko było super a teraz chyba coś jej nie pasuje. Proszę o odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Załączniki
image.jpg
Zdjęcie
KamilaH
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Wierzba salix integra

Postautor: tadek » 2018-07-06, 05:19

.
Witaj
Nic nie napisałeś o pielęgnacji wierzby. Podlewałeś ją w ostatnie upały?
Jeden sezon to za mało, aby posadzone drzewo głęboko zapuściło korzenie i samo dało radę samo przetrwać w duszy.

Podlewanie ogrodu
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Wierzba salix integra

Postautor: Ekspert Target » 2018-07-11, 08:23

KamilaH pisze:Co mogę zrobić by ją odratować?

Wierzba całolistna (Salix integra) 'Hakuro Nishiki' ma wyjątkowo delikatne i wrażliwe na nadmiar słońca liście. Podczas gorących, letnich dni bardzo łatwo ulegają poparzeniom słonecznym. Wierzby wymagają wilgotnego podłoża. Podczas upałów należy zwrócić uwagę, aby w czasie podlewania nie zwilżać liści. Wysoka temperatura oraz duża wilgotność sprzyjają także rozwojowi chorób grzybowych. Brązowienie liści i ograniczenie wzrostu może być spowodowane przez groźne choroby grzybowe wierzb, np. zamieranie pędów. W takim przypadku warto drzewko przyciąć (zabieg pobudzi do wypuszczenia nowych i zdrowych pędów) oraz wykonać oprysk preparatem grzybobójczym, np. Topsin M 500SC.
Awatar użytkownika
Ekspert Target
Ekspert

Wróć do Jesteś nowy? Tutaj się przywitaj!