Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.

Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Postautor: Antanas » 2018-03-01, 09:35

Witam,

Chciałbym posadzić 6 krzew Jagody kamczackej. Mam mały obszar, chciałbym pielęgnować krzewy odmian niskich. Jakie odmiany niskiego wzrostu Jagody kamczackej możecie polecić.

Bardzo Dziękuję za odpowiedz
Ramygalos43
Antanas
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Postautor: Elzbieta M » 2018-03-01, 11:55

Witaj Antanas. Mam nadzieję , że w linku , który przesyłam , znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.
https://www.akademiaroslin.pl/jagoda-ka ... cka-wojtek
Ja posadziłam odmiany Wojtek i Zojka , ale to młode krzewy i na razie niskie. Nie wiem , czy na Litwie znajdziesz odmianę Wojtek , bo to z polskiej hodowli.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Witam p.Elzbieto

Postautor: Antanas » 2018-03-01, 14:51

Dzienkuje za pani porady. Bardzo mi pomogli. Ja jusz mam posadzone Wojtek, Nimfa, Sineglaska i Woloszebnica. Kupilem w sadowniczem centrum w Suwalkach w 2017 r. Ale zostalo jescze ziemi i chce jeszcze posadzic. Czytalem že warto miec nowych odmian - Hoony bee, Indygo gim. Jakie pani zdanie o tych odmian? Zojka tesz mi odpowiada.
Pozdrawiam, Antanas
Ramygalos43
Antanas
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Postautor: Elzbieta M » 2018-03-01, 15:38

Miło mi , że moja porada choć w części Ci pomogła. Ja mam na imię Elżbieta i tu na forum wszyscy zwracamy sie do siebie po imieniu. Niestety nie wypowiem sie na temat odmian , o których piszesz , bo jestem tylko amatorką i mogę dawać rzetelne rady jedynie na podstawie moich własnych doświadczeń , obserwacji - a takich odmian nie posiadam. Z jagody kamczackiej mam tylko te 2 odmiany , o których wspomniałam.Więcej odmian mam borówki amerykańskiej, ale ona jest troszkę bardziej wymagająca od kamczackiej.
Ciekawa jestem , co jeszcze uprawiasz w swoim ogrodzie. Gdybyś założył swój wątek w dziale
oto-moj-piekny-ogrod-f30.html
to moglibyśmy dzielić się informacjami.
Pozdrawiam z okolic Krakowa w Małopolsce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Liściaste Drzewa, Krzewy i Krzewinki Ozdobne