Bukszpan

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.

Bukszpan

Postautor: Bukszpan 1 » 2017-08-24, 20:11

Proszę o poradę odnośnie bukszpanu. Wygląda tak jak na zdjęciu. Żadnej ze znanych chorób bukszpanu w tym przypadku nie mogę zidentyfikować. Jestem z Krakowa i prasy dowiedziałem się ze u nas bukszpany atakuje jakiś motylek z Azji - podobno nie ma na niego jeszcze lekarstwa. Może się mylę. Będe wdzięczny za pomoc w zidentyfikowaniu choroby mojego bukszpanu, a tym samym sposobu na jego uratowanie.
Załączniki
20170822_082835.jpg
Bukszpan 1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
 
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-24, 19:55

Re: Bukszpan

Postautor: Petrus » 2017-08-28, 14:56

Witaj. Na pierwszy rzut oka wyglada jak zaraza bukszpanu czy zamieranie pędów. Chorobie sprzyja zbyt duże nawilgocenie liści i pędów, dlatego zarodniki grzyba szybko się rozprzestrzeniają i opanowują bukszpany. Niestety przy zarazie zarodniki grzyba nawet 4 lata utzrymuja się na roślinach (nawet zdrowych częsciach bukszpanu) i atakują w sprzyjających warunkach, dlatego prędzej czy później bukszpan obumrze całkowicie, nawet po wykonywaniu oprysków.

Po dłuższym przyglądaniu widać że margines listków zostaje suchy tak jakby szkodnik zjadał wnętrze a nerwy liścia zostawiał. Jakby żerowała ćma bukszpanowa- też słyszałem o tych objawach w Krakowie. Trzeba wtedy robić opryski Mospilanem.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
 
Posty: 5535
Rejestracja: 2008-01-20, 15:54
Lokalizacja: Tychy


Wróć do Środki Ochrony Roślin