Poparzony rodzynek brazylijski

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
kara14022001
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-29, 18:07

Poparzony rodzynek brazylijski

Post autor: kara14022001 »

Witam ! W tym roku po raz pierwszy posiałam rodzynka brazylijskiego 9 marca. Zszedł szybko i trzymałam go w domu na parapecie. Jednak 2 tygodnie temu zrobiło się ciepło więc razem z pomidorami wystawiłam go do folii. Postał tam jakiś tydzień i niestety zauważyłam, że dostał chyba poparzenia słonecznego i co teraz. Czy reszcie roślinki nic nie będzie, czy przeżyje i co zrobić by ich więcej tak nie poparzyło? A co do reszty tych niepoparzonych to czy mogę je już podlewać wodą z nawozem wieloskładnikowym i czy im nic nie będzie ?
Z góry dziękuję za odpowiedź ;-)
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Poparzony rodzynek brazylijski

Post autor: szczepcio38 »

Witaj.
Może to już odpowiedź jest za późna.
Rodzynek brazylijski to chyba inaczej Miechunka. Jest to roślina niezniszczalna. Pięknie wygląda w zasuszonych bukietach. Przed zasuszeniem należy oberwać liście. Jeżeli się go raz posadzi to opanuje całe otoczenie :). Pędy korzeniowe rozchodzą się daleko. To jest roślina tak ekspansywna jak pokrzywa. Ładna ale nie należy dopuszczać do zajęcia całej działki.
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Poparzony rodzynek brazylijski

Post autor: Danka »

szczepcio38 pisze:Witaj.
Może to już odpowiedź jest za późna.
Rodzynek brazylijski to chyba inaczej Miechunka. Jest to roślina niezniszczalna. Pięknie wygląda w zasuszonych bukietach. Przed zasuszeniem należy oberwać liście. Jeżeli się go raz posadzi to opanuje całe otoczenie :). Pędy korzeniowe rozchodzą się daleko. To jest roślina tak ekspansywna jak pokrzywa. Ładna ale nie należy dopuszczać do zajęcia całej działki.
Pozdrowienia.
Rodzynek brazylijski to miechunka peruwiańska Physalis peruviana,
a nasza miechunka to Miechunka rozdęta Physalis alkekengi ;-)
ODPOWIEDZ