Pomysl na prostokatna rabate

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Pomysl na prostokatna rabate

Post autor: Rózana aleja »

Witam,pomóżcie mi stworzyć ciekawą rabate z wieloletnimi roślinami,kompletnie nie mam fantazji twórczej,jest beznadziejna,mam tam dwie kostrzewy sine i w zasadzie kwiaty jednoroczne i cebulowe,które już przekwitly.chcialabym posadzić coś co zdobi nawet po przekwitnieciu.Tak wygląda teraz,nasadzone są jednoroczne astry,maciejka,łąk,itp.wymiary to około 2,5 na 4
Załączniki
IMAG0798.jpg


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert
Posty: 97
Rejestracja: 2016-01-28, 20:54

Re: Pomysl na prostokatna rabate

Post autor: Joanna Sadowska »

Witam, czy rabata jest w słonecznym stanowisku? W miejscu reprezentacyjnyn? A może coś ma ukryć? Podejrzewam, że jest to słoneczne stanowisko skoro rosną tam kostrzewy. Jakieś ulubione kolory? Będzie łatwiej coś zaproponować:)
mgr inż. Joanna Sadowska
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Pomysl na prostokatna rabate

Post autor: Rózana aleja »

Joanna Sadowska pisze:Witam, czy rabata jest w słonecznym stanowisku? W miejscu reprezentacyjnyn? A może coś ma ukryć? Podejrzewam, że jest to słoneczne stanowisko skoro rosną tam kostrzewy. Jakieś ulubione kolory? Będzie łatwiej coś zaproponować:)
Tak Pani Joasiu,rabata jest w słonecznym,reprezentacyjnym miejscu .Nie mam wymagań co do kolorów,napomkne tylko ze na mojej dzialeczce mam już hortensje,budleje,rododendrona,różę-z większych krzewów.glebe mam ciężką,raczej kwaśną,jest dużo skrzypu,koniczyny(na trawniku).


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert
Posty: 97
Rejestracja: 2016-01-28, 20:54

Re: Pomysl na prostokatna rabate

Post autor: Joanna Sadowska »

Zatem z ciekawych roślin mogłabym zaproponować dziurawca Hidcote o niesamowitych dużych jak na dziurawca kwiatach, w towarzystwie berberysów Thunberga 'Atropurpurea Nana' na obwódce. Drugą propozycją są tawuły japońskie
'Goldmound' na tle liliowców ogrodowych.
Załączniki
Dziurawiec Hidcote
Dziurawiec Hidcote
Liliowiec ogrodowy
Liliowiec ogrodowy
mgr inż. Joanna Sadowska
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Pomysl na prostokatna rabate

Post autor: Rózana aleja »

Pieknie dziękuję za pomoc,też myślAłam o liliowcach,natomiast dziurawca nie znam,pozdrawiam


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
ODPOWIEDZ