Pomocy, za duze stezenie chwastoxu

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Matrixxx
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-19, 23:54

Pomocy, za duze stezenie chwastoxu

Post autor: Matrixxx »

Witam, w kwietniu założyłem mój pierwszy trawnik. Poszlo naprawdę nieźle. Pojawiło się jednak trochę chwastow. Pożyczyłem od sasiada chwastox 260 i zle przygotowałem roztwór. Zamiast 25ml wlałem 250 na 5l wody. Metr od końca oprysku rosną tuje. Jak mogę uratować trawnik i tuje. Pierwsza myśl podlać, jednak jak chemia trafi do gleby to tuje trafi. Może z samego rana skosze trawe ?błagam o pomoc:)
garfield
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2014-06-30, 21:58

Re: Pomocy, za duze stezenie chwastoxu

Post autor: garfield »

Zetnij nisko trawę i obficie podlej, powinno być oki
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Pomocy, za duze stezenie chwastoxu

Post autor: Petrus »

Ja bym nie podlewał. Stężenie preparatu tylko wzrosło więc szybciej chwasty znikną. To plus. Preparat działa na rośliny dwuliścienne więc trawnikowi się nic nie stanie. Wykonałeś oprysk, preparat wniknął w tkanki chwastów i tyle. Tujom się nic nie stanie. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Matrixxx
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-19, 23:54

Re: Pomocy, za duze stezenie chwastoxu

Post autor: Matrixxx »

Dziekuję za odpowiedź, ściąłem trawę na mega krótko, chwasty wypaliło. Teraz pytanie czy warto coś robić z trawnikiem dalej, aby usunać miejsca, gdzie wypaliło koniczynę, trawa też trochę podupadła czy poczekać do wiosny? Doczytałem jeszcze odnośnie nawozów, że nie jest dobrze, gdy trawa zaczyna robić się jasna. Moja mniej więcej od połowy sierpnia pojaśniała i zaczęła wolno rosnąć. Podejrzewam, że przydałoby się jej trochę nawozu.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Pomocy, za duze stezenie chwastoxu

Post autor: Petrus »

Możesz zrobić dosiewkę w te puste miejsca jeżeli powierzchnia wypalonych chwastów czy koniczyny jest większa niż na przykład 20x20 cm. Jeżeli wypalone miejsca są mniejsze to trawa je zarośnie od przyszłego sezonu. Obecnie trawniki nawozimy tylko nawozami potasowo-fosforowymi (nawozy jesienne).
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ