pomocy spryskałam ogórki środkiem na mączniaka jabłoni

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
tex545
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-28, 21:56

pomocy spryskałam ogórki środkiem na mączniaka jabłoni

Post autor: tex545 »

pomocy
spryskałam moje ogórki, które mają mączniaka rzekomego dyniowatych (plamiste, pożółkłe liście) środkiem Discus 500WG - czyli środkiem na mączniaka jabłoni!
czy to spali moje ogórki? co robić?
jak sie zorientowałam, szbko obficie polałam je wodą, ale nie wiem, czy to pomoże bo na ulotce jest napisane, ze środek ten chrakteryzuje się dużą przyczepnością - więc pewnie nie zejdzie
szkoda mi, bo ogórki bardzo fajnie mi urosły, juz zaczeły sie zbiory - dosyć obfite...pewnie teraz szlag je trafi :(
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: pomocy spryskałam ogórki środkiem na mączniaka jabłoni

Post autor: rafaloku »

Dla preparatu Discus okres karencji na jabłoni, czyli minimalny czas jaki musi minąć od oprysku do momentu zbioru to 28 dni. To znaczy, że owoce trzeba opryskać najpóźniej na 28 dni przed terminem rozpoczęcia zbiorów. Ten czas jest potrzebny aby szkodliwe substancje ze środka uległy rozkładowi, zanim owoce zostaną zerwane. Jeżeli opryskałaś ogórki w czasie zbiorów, to koniec - takich ogórków nie można spożywać bo grozi to zatruciem. Niestety - niezależnie od tego czy Twoje ogórki przetrwają czy nie - nie wolno ich jeść.
Rafał
tex545
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-28, 21:56

Re: pomocy spryskałam ogórki środkiem na mączniaka jabłoni

Post autor: tex545 »

no to teraz mam nauczkę
już nigdy więcej nie użyje żadnego środka ochrony roślin, bo wynika z tego że to trucizny i tyle
w zasadzie co ten mącznik przeszkadzał- był w końcu tylko na liściach
więcej żadnej chemii!!
w końcu nie po to mam ogródek warzywny, żeby wyhodować własne, zdrowe warzywa
a ja bezmyślnie posłuchałam "doświadczonego ogrodnika".......
ODPOWIEDZ