Pomoc w ustaleniu przyczyny- pomidory.

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Andrzej2238
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-27, 20:26

Pomoc w ustaleniu przyczyny- pomidory.

Post autor: Andrzej2238 »

Witam

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny takiego stanu pomidorów jakie przedstawiam na zdjęciach.
Do chwili obecnej nie wiem, czy jest to choroba pomidorów, czy może przyczyną jest zrobiony wcześniej oprysk Dithane NeoTec 75 WG. Widziałem wiele chorób pomidorów i na działce uprawiane są każdego roku, jednakże z czymś takim spotkałem się pierwszy raz. Nie wiem czy na zdjęciach będzie wszystko widoczne, więc postaram się opisać to co na nich jest.
Do felernej nocy nic dziwnego z pomidorami się nie działo, wydawało się że są zdrowe i nic im nie dolega, profilaktycznie co jakiś czas były robione opryski przede wszystkim wcześniej wspomnianym dithane, a raz środkiem amistar. Wieczorem opryskałem dithane, a rano krzaki były już zwiędnięte, a w szczególności górna ich część, no i były bardzo poskręcane liście i łodygi.
Załączniki
DSC05161kopia.JPG
DSC05157kopia.JPG
1
1
Andrzej2238
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Opryskami zajmuję się mój mąż, ale może zrobiłeś za mocny roztwór.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Ale je powykręcało :shock:
Jak dla mnie to mogą być dwa powody takiego stanu rzeczy :
- reakcja fitotoksyczna spowodowana zbyt wysokim stężeniem preparatu w roztworze do opryskiwania
- niedokładnie umyty zbiornik po stosowaniu innych środków chemicznych ( pomidory przypominają rośliny po oprysku herbicydem... )
Andrzej2238
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-27, 20:26

Post autor: Andrzej2238 »

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie. Na dzień dzisiejszy już wiem co spowodowało taki stan pomidorów. Otóż przed moim opryskiem, opryskiwacz został wypożyczony bez mojej wiedzy i jak się później okazało pryskane były chwasty i opryskiwacz nie został dokładnie wypłukany.
Pozdrawiam
Andrzej2238
ODPOWIEDZ