Pomoc natury w walce z trądzikiem

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Pomoc natury w walce z trądzikiem

Post autor: Herbi »

Czy stosujecie jakieś naturalne sposoby w walce z trądzikiem młodzieńczym?
Chodzi mi głównie o zioła czy preparaty na ich bazie stosowane. Toniki czy inne specyfiki wytwarzane przemysłowo nie są do końca zdrowe.

Jeśli macie swoje czy innych doświadczenie w tej materii to podzielcie się z nami. Mnie osobiście problem nie dotyczy ;-) ale córce przysparza kłopotu.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Dobrym, sprawdzonym sposobem jest picie naparów z ziela bratka (fiołka) trójbarwnego.
To znacznie ogranicza występowanie zmian skórnych, ale, niestety, nie likwiduje ich całkowicie. Jak to jest przy większości środków "czyszczących krew" na pierwsze efekty trzeba czekać kilka dni...
Susz jest dostępny praktycznie w każdej aptece i sklepie zielarskim.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Emil pisze:Dobrym, sprawdzonym sposobem jest picie naparów z ziela bratka (fiołka) trójbarwnego.
To znacznie ogranicza występowanie zmian skórnych, ale, niestety, nie likwiduje ich całkowicie. Jak to jest przy większości środków "czyszczących krew" na pierwsze efekty trzeba czekać kilka dni...
Susz jest dostępny praktycznie w każdej aptece i sklepie zielarskim.
Tak, o zielu bratka trójbarwnego słyszałem. Dzięki Emil. Czy sam też stosowałeś lub znana ci osoba? Drążę sprawę ponieważ wiadomo jak to jest z nastolatkami. Do cierpliwości, systematyczności trudno je przymusić. :-/
Czy, jak często (ile dni z rzędu) picie takiej herbatki jest wskazane?
Czy ma to związek z terminami menstruacji?
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi - kłopoty z połączeniem internetowym...
Ziele bratka trójbarwnego stosowałem i ja (dawno, dawno temu...) i wielu moich znajomych - rezultaty były zadowalające.
Niestety nie mam dokładnych informacji o wpływie substancji czynnych zawartych w zielu na mechanizm hormonalny kobiet.
Co do dawkowania warto byłoby się skonsultować z lekarzem, dodatkowo każdy produkt zielarski powinien zawierać szczegółowe zalecenia co do wielkości oraz ilości przyjmowanych dawek.
Tak jak napisałem wcześniej, tego typu terapia przyniesie pierwsze efekty dopiero po kilku dniach więc nie ma potrzeby zniechęcać się już na początku - trzeba będzie to jasno powiedzieć córce.
Nastolatki zrobią wiele by pozbyć się takich przykrych problemów jak ten ;-) Dlatego zakładam, że nie powinno tutaj być większych kłopotów związanych ze systematycznością :-)
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Emil pisze: Niestety nie mam dokładnych informacji o wpływie substancji czynnych zawartych w zielu na mechanizm hormonalny kobiet.

Nastolatki zrobią wiele by pozbyć się takich przykrych problemów jak ten ;-) Dlatego zakładam, że nie powinno tutaj być większych kłopotów związanych ze systematycznością :-)
Tak też myślałem, że kobitki słówko dorzucą.

Tu niestety Emil, jako ojciec trafiłem na twardy egzemplarz. Popiskiwać będzie ale ani myśli regułę stosować.

Tak czy inaczej dzięki.
Chciałem zrobić wybór takich ziół pomocnych na trądzik, które możemy uprawiać w ogrodzie ale zapotrzebowania na razie nie ma, więc dam spokój ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Co prawda było to dość dawno, ale mnie bardzo pomógł aloes drzewiasty. Rozcinałam jego liście wzdłuż odcinając kolce i robiłam sobie wieczorem maseczkę :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

piwonia pisze:Co prawda było to dość dawno, ale mnie bardzo pomógł aloes drzewiasty. Rozcinałam jego liście wzdłuż odcinając kolce i robiłam sobie wieczorem maseczkę :-D
Ooo, świetna sprawa.
Czyli aloes tobie pomógł. Od razu pomyślałem, że skuteczna powinna tym bardziej być żyworódka. Wg badań ma silniejsze działanie niż aloes.
Ta roślina wg opisów:
- regeneruje, przyspiesza pokrywanie się ran świeżym naskórkiem;
- ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza obrzęki i miejscowe przekrwienie;
- ma działanie wirusobójcze, grzybobójcze i bakteriobójcze.
- leczy trudno gojące się rany i oparzenia, odleżyny;
Podczas wojny w Wietnamie rośliny z rodzaju Kalanchoe, zostały odkryte przez lekarzy medycyny oficjalnej. Mogli się sami naocznie przekonać o jej rewelacyjnych właściwościach stosując jej sok z dużym powodzeniem w leczeniu zapaleń skóry w szpitalach polowych. Wykorzystanie jej walorów leczniczych w warunkach leczenia szpitalnego spowodowało to, że zajęto się badaniami tej rośliny.
to cytat z ulotki dołączonej przez producenta żyworódki.

Zatem do dzieła. Liść przykładamy i trądzik znika :lol:
O efektach kuracji postaram się wkrótce napisać.
Jeśli w ogóle pacjent podda się testowi ;-)

Fot. Calanchoe pinnata
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

O tak o żyworódce również słyszałam wiele dobrego :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
felcia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-07, 22:47

Re: Pomoc natury w walce z trądzikiem

Post autor: felcia »

Wygląda na to ,że pacjent nie poddał się kuracji :zdegustowany:
pozdrawiam
ODPOWIEDZ