Pomoc dla Skrzydłokwiatu Wallisa (Spathiphyllum Wallis)

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Don Corleone
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-02, 12:43

Pomoc dla Skrzydłokwiatu Wallisa (Spathiphyllum Wallis)

Post autor: Don Corleone »

Dzień dobry,
od ponad tygodnia opadają liście i kwiaty Skrzydłokwiatu Wallisa. Uzupełniałem ok. pół tygodnia temu wodę (do ziemi), ok. 150 ml, z nawozem z bananów i ogórków kiszonych. Liście nadal idą w dół. Załączam zdjęcia z obecnym stanem rośliny. Jeśli chodzi o system korzenny, to ok. 0,5-1 tydzień temu miał on taką samą barwę.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Załączniki
System korzenny (z boku)
System korzenny (z boku)
System korzenny (od spodu)
System korzenny (od spodu)
Zdjęcie całej rośliny
Zdjęcie całej rośliny
Zdjęcie pierwszego kwiatu
Zdjęcie pierwszego kwiatu
Zdjęcie drugiego kwiatu
Zdjęcie drugiego kwiatu
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Pomoc dla Skrzydłokwiatu Wallisa (Spathiphyllum Wallis)

Post autor: Merghen »

Korzenie wyglądają dobrze. Stosowałam nawóz ze skórek bananów ale o kiszonych ogórkach nie słyszałam. I chyba bym nie zastosowała za względu na sól, która jest używania do kiszenia. Być może to ona test przyczyną więdnięcia liści. Myślę, że przede wszystkim trzeba przepłukać dobrze korzenie i wypłukać podłoże. I wsadzić do nowego. Osobiście używam mało nawozów bo w doniczkach łatwo jest przenawozić rośliny i zasolić podłoże. Raz na czas podlewam jakąś gotówką z ziół (pokrzywa, skrzyp, lub łupiny czosnku czy cebuli lub skórek bananów - te bardziej do kwitnących) i rośliny zawsze ładnie rosną.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Pomoc dla Skrzydłokwiatu Wallisa (Spathiphyllum Wallis)

Post autor: Krysia »

Skrzydłokwiaty latem podlewamy 2-3 razy w tygodniu, zimą 1-2 razy. Skrzydłokwiat potrzebuje umiarkowanego nawożenia – latem, gdy kwitnie, co dwa tygodnie płynnym nawozem dodanym do wody. Proszę zaprzestać stosowania wody po ogórkach i skorupek po jajkach.
Dobra ziemia i podlewanie co 2 dni latem , gdy jest gorąco wystarczy. Można dodawać Biohumus, ja go stosuję i roślina ma się bardzo dobrze.
Czasem, gdy przeschnie, bo tak to wygląda u pana, to robię roślinom prysznic z letniej wody w wannie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Pomoc dla Skrzydłokwiatu Wallisa (Spathiphyllum Wallis)

Post autor: Petrus »

Widać że nieźle sie najadł- jajka, woda z ogórków to aż go 'zgięło'. Kto to wymyśla takie głupoty do nawożenia roślin. :lol: Oczywiście zalecenia takie jak napisała Krysia. Najlepiej przyciąć wszystkie liście, korzenie przepłukać pod wodą i wsadzić do nowego czystego podłoża. Oczywiście skorupy i woda z ogórków precz ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ