Południowy balkon

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
ajka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-04, 17:07

Południowy balkon

Post autor: ajka »

Postanowiłam w tym roku urządzić sobie zielony kącik na balkonie. Z tym, że to nie tak łatwo będzie. Balkon jest baaaardzo słoneczny, na ostatnim piętrze, niczym nie osłonięty, od wschodu świeci słońce praktycznie do godziny ok 15.00. Do tego często wieje tu wiatr, więc pewnie roślinki muszą być jakieś niewielkie. Balkon jest "w rogu", mam jedną ścianę po której chciałabym puścić coś pnącego - tu pada światło "wschodnie". Mam sporo miejsca, mogę mieć jakieś cyprysy w doniczkach, kwitnące drzewka. Marzy mi się jakieś drzewko "płaczące".
Sprawę dodatkowo komplikuje świrnięty pies. U mojej mamy na tarasie nagminnie grzebie w jednej z donic i podgryza rosnącą tam roślinę. Z tego względu powinnam mieć rośliny nie trujące , bo się boję, że pies mi coś będzie skubał i się zatruje.
Chciałabym mieć też jakieś zioła i np po doniczce z truskawkami i pomidorkami - te ustawię na parapecie, bo mój pies potrafi sam jeść maliny z krzaka ;)

Możecie mi podpowiedzieć co kupić, żeby nie zdechło za szybko i zniosło pustynny klimat mojego balkonu?
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Ja w tamtym roku trzymałem bratki w miejscu , gdzie słońce świeciło praktycznie cały dzień , a jak wiały wiatry to właśnie w tym miejscu ['tunel' między domami] i nic im nie było .
Jednak latem podlewałem je codziennie.
Z ziół to na 100% powinna rosnąć mięta.

Co do truskawek i pomidorów to poczytaj w poradniku: truskawki na balkonie oraz pomidory na balkonie ;-)
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
ODPOWIEDZ