Pogaduchy i relaks

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: Danka »

Śliczne. Podziwiam.
Kilka lat temu uszyłam woreczki dla wnuczek ale były z haftem. Teraz wyrosły i mają inne potrzeby ;-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: Bettiw »

Halinko, na bazie Twoich gąsek zrobiłam sobie wykrój bo w 2019r jak mój wnuczek szedł do przedszkola to uszyłam mu komplecik do spania. Podusia to była gąska odpowiednio powiększona ze schowanym dziobkiem i kieszonką na brzuszku w której mieszkała mniejsza gąseczka.
Nawet chciałam skopiować Tobie żeby przypomnieć wpis, ale nie udaje się. U mnie jest na 65 stronie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: Bettiw »

Bettiw pisze: 2019-09-06, 14:03 Podusie dla moich wnuków -inspiracja Halinki wielkanocnymi gąskami, do kompletu marzutki do przykrycia z jednej strony bawełniana dzianina a z drugiej bawełna jak w poduszkach. Doszyłam kieszonki na małe dzieci-gąski, w razie bezsennego leżakowania mają zajęcie
Coś skopiowałam, tym cudzysłowem, zobaczymy czy będzie dodane zdjęcie bo na podglądzie nie widać bo wpis był na stronie 63
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

Nie ma zdjęcia , poproszę :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

Witajcie , dawno tu nikt nie zaglądał , dla relaksu jestem tu dzisiaj i chciałam poczęstować super pulchną babką drożdżową , smacznym swojskim chlebem , jeszcze nie posmarowałam i bułeczkami "hokkaido " coś dla duszy i coś dla ciała - dla duszy kwiaty dla ciała coś smacznego. Życzę smacznego ze swoich wypieków :padam:
Załączniki
20220625_132814.jpg
20220625_133104.jpg
20220625_153649.jpg
20220702_094655.jpg
20220702_104003.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: mmmm5 »

:padam: :serce:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

mmmm5 pisze: 2022-07-03, 13:22 :padam: :serce:
Ja też :serce: :serce: :serce:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: Elzbieta M »

Pyszności. Od razu zgłodniałam. Jednak aby nie jeść za wiele, uciekam na ogród, tam zapomnę o głodzie.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

Na polu zimno i mokro , trzeba się czymś pocieszyć, nowy przepis wypróbowałam rogali , a ciasto orzechowo-serowe już było oceniane
Załączniki
20220710_215651.jpg
20220619_135025.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: Elzbieta M »

Pewnie szybko znikną, bo wyglądają pysznie
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

Manieczko upiekłam ten co polecałam , ale nie był dobry nawet brr . mam typowy kruchy ze śliwkami i tylko ze śliwkami. Przepis jest na Ania gotuje -super kruche. A pod inne ciasta marmolada ze śliwek mirabelek bo są bardzo kwaśne.
Dawno temu pytałaś o metodę łatwą w odrywaniu folii spożywczej , natrafiłam na blog - Menudorotki przy przepisie na ciasto Strzępiec na YUTUBIE , popatrz na ten instrument , to chyba zależy tylko od sztywności nożyka , a ta tuba jest z plastiku to nożyk sztywny.
Manieczka pytała to jej odpowiadam , ale może kogoś zainteresuje to proszę poszukać na YOU TUBIE pozdrawiam i smacznego :padam:
Załączniki
20220821_154016.jpg
20220821_154202.jpg
mirabelki
mirabelki
niewyraźne
niewyraźne
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: mmmm5 »

Halciu, bez obrazy musiałaś coś spierniczyć, ten przepis też był z "Ania gotuje". No ale w końcu musi coś być brrr... aby potem docenić
cos co jest pychotką :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Odcinanie foli obejrzę jak tylko będzie lepszy sygnał, bo przy tych burzach coś szwankuje i bardzo długo kręci.
Usciski przesyłam
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

Nie doceniana czeremcha , na przeciw domu córki na zaniedbanym dużym kawałku ziemi rośnie kilka potężnych krzewów , teraz to już drzewa czeremchy . Córka zrobiła sok , a ja marmoladę z jabłkiem , jabłko minimalizuje cierpki smak czeremchy , teraz pychota .
Załączniki
20220901_122909.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: mmmm5 »

Czeremchy nie jadłam i nie pamiętam czy widziałam, na zdjęciu przypomina aronię. Ja juz nie robię słodkich dżemów bo nie ma kto ich jeść, podziwiam, Twój zapał do eksperymentów :hurra:
Pozdrawiam :serce:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Pogaduchy i relaks

Post autor: malina »

Manieczko jak tylko wyczuwam siłę biorę się do roboty by wypełnić ziemski czas :hyhy: zaprawy nie tylko dla mnie Nadina czeka na marmoladki , Miłek na suszone jabłka , a reszta na wszystko co zrobię . Ja też czymś kromkę chleba muszę maznąć bo mój organizm zbuntował się na mięso i wędliny .Aga przyjeżdża i położyła rękę na kilku słoikach. /no trochę więcej/
Nalewki też nastawiam , boleję nad tym , że nie mogę ich skosztować ;) :rotfl: i rozdaję bliskim . Za ogrodem ,przed właściwie rośnie dzika róża i piękne pomarańczowe owoce , muszę nazbierać i coś z nich zrobić , może wysuszyć na herbatkę zimową ? Wysuszyć jeszcze czeremchę , będzie co robić :D Jesteś tak daleko , a szkoda bo w przerwie zagrały byśmy w Rumicub , a nie mam z kim :oczami: pozdrowienia ślę :padam:
Ale mi zrobiła N. zdjęcie do awataru :zalamany: wydaje mi się , że jestem młodsza :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ