Podlewanie w czasie urlopu

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Ania30
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-01, 09:10

Podlewanie w czasie urlopu

Post autor: Ania30 »

Witajcie, chcę zabezpieczyć rosliny na balkonie w wodę, podczas tygodniowej nieobecności w domu. Wiem, że jest dużo sposobów; chciałabym zastosować hydrożele. Tylko nie mogę znależć informacji, jak je zastosować gdy mam już zasadzone rośliny w doniczkach.. Nie chcę ich wyjmować i mieszać ziemi a potem znów zasadzać na nowo. Czy jest jakiś sposób? a może inną metodę zastosować?
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Podlewanie w czasie urlopu

Post autor: Merghen »

Nie stosuję hydrożeli. Kupiłam kiedyś takie końcówki do plastikowych butelek i przed wyjazdem najpierw porządnie podlewam rośliny. niekiedy prawie topię a następnie umieszczam plastikową butelkę (1,5l) pełną wody i to co ciekawe wystarczało praktycznie na dwa tygodnie na przełomie sierpnia i września. Myślę, że w lecie na tydzień powinno wystarczyć.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Podlewanie w czasie urlopu

Post autor: Iga51 »

A ja po prostu robię dziurkę w nakrętce od 2 lub 1,5 litrowych butelek, napełniam je do pełna wodą, nakrętkę owijam włókniną (żeby ziemia dziurki nie zatkała) i wciskam nakrętką do ziemi. Wystarcza na długo.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Podlewanie w czasie urlopu

Post autor: tadek »

.
  • Obrazek
Ja swoimi radami nie mogę służyć w tym temacie, ponieważ nie mam takiego problemu jak wyjazd urlopowy.
:lol: Ale pozwolę sobie zacytować wpis w naszego Poradnika ogrodniczego, na temat sposobów podlewania kwiatów podczas urlopu.

Zapraszam do lektury!Obrazek
Poradnik ogrodniczy - W okresie wakacji letnich wielu miłośników uprawy roślin w mieszkaniu staje przed dylematem - co zrobić aby w czasie naszej nieobecności rośliny doniczkowe nie uschły? Ten problem rzadziej będzie występował zimą, gdyż wówczas zapotrzebowanie większości roślin na wodę jest znacznie mniejsze i bez problemu zniosą one nawet 2 lub 3 tygodniową przerwę w podlewaniu. No ale przecież większość z nas wyjeżdża na urlopy latem. Co zatem zrobić aby nasze rośliny przetrwały?
Czytaj dalej - Podlewanie kwiatów podczas urlopu
Aniu, jak byś zdecydowała się dłużej pozostać na naszym forum, to podziel się z nami po przyjeździe z wakacji albo jeszcze podczas wakacji swoimi wrażeniami.
Jak będziesz miała to dołącz jakieś fotki! :zawstydzony:

Życzę Tobie udanego wypoczynku!
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
adik81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-11, 15:17

Re: Podlewanie w czasie urlopu

Post autor: adik81 »

Stary watek, ale mam przecwiczony Hydrobox z roslinami balkonowymi (non stop naslonecznienie a wyjechalismy nad morze na tydzien i przezyly!) i dalia w mieszkaniau i sprawdza sie idealnie. Zobaczymy jak na sprawdzic sie z lawenda, ktora bedzie zimowac w piwnicy ;) Zostal mi jeszcze jeden, ktory mial isc pod bazylie, ale sie zagapilem.
Załączniki
20161030_140638.jpg
ODPOWIEDZ