Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Witajcie! Na wstępie może przedstawię się, a więc mam na imię Małgosia i wraz z mężem Pawłem od 3 lat mieszkamy za miastem, w końcu mogę zacząć realizować się "pośród zieleni" :) Postanowiłam i ja w końcu zamieścić zdjęcia mojego ogrodu, a właściwie tego co do tej pory udało mi się stworzyć :) Zdaję sobie sprawę, że wieeeele jest w nim do zrobienia, ale mimo wszystko każda nowa roślinka sprawia mi niewysłowioną radość :) Wierzę w to, że znajdę u Was wiele wskazówek i pomocnych rad... co z czym sadzić, a z czym nie sadzić... i tym podobne. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, rady, pomysły. A więc zaczynam... mój ogródek ma niecałe 3 latka więc dopiero powoli nabiera kształtów i barw... nie mniej jednam miło mi Wam go zaprezentować :) Oto on...:
Załączniki
29042010589.jpg
29042010590.jpg
29042010606.jpg
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

...cd... :)
Załączniki
29042010593.jpg
29042010607.jpg
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Małgosiu, z tego co widzę, to Twój ogródek wygląda już bardzo fajnie. Mój ma niecałe 2 lata i jeszcze tyle gołej ziemi tzn. raczej chwastów.
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Witaj Małgosiu, Twój ogródek jest dosyć duży z tego co widać na zdjęciach. Więc masz pole do popisu :mrgreen: mnóstwo miejsca na nowe rabatki i nasadzenia, a widać że już sporo w tak niedługim czasie zrobiłaś - śliczna rabatka z tulipanami :-D Powodzenia!!! i pokazuj nam nowe zdjęcia ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

ja co prawda ekspertem nie jestem, ale początki niezłe :-)
tu na forum na pewno znajdziesz wiele wiadomości na temat roślin i ogrodów, które pomogą Ci dopieścić swój ogródek w każdym calu.

p.s. coś mi się zdaje, że Twój trawnik już niebawem się zmniejszy :lol:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Witajcie dziewczyny! (jeśli mogę tak się do Was zwracać :) )
Joasiu, jagódko, marcy... dziękuje za miłe słowa o moim ogródeczku. Staram się co roku jak najwięcej w nim zrobić. Czeka mnie jeszcze bardzo dużo pracy, przede wszystkim wyrównywanie terenu. Z czasem jednak mam nadzieje że pokażę Wam również druga stronę mojego ogrodu, jest tam przyszłe oczko wodne, póki co o kształcie wielkiej dziury ;) Na razie koncentruje się na "ogródku ozdobnym" przed domem. :) W tym roku do ogródka doszło już parę kolejnych roślinek :)
Załączniki
Oraz Żylistek :)
Oraz Żylistek :)
Tawuła
Tawuła
Drugi Berberys :)
Drugi Berberys :)
Berberys
Berberys
Funkia
Funkia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Znalazłam też zdjęcie "oczka wodnego" z zeszłego roku ;) Przy ogrodzeniu posadzone są cyprysy, między nimi forsycje a na jesieni dosadziłam paprocie. Ciekawa jestem efektu :)
Załączniki
IMGP1810.jpg
29042010636.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Małgosiu. Jak na tak krótki okres czasu..masz na prawdę ładny ogródek :mrgreen: Zapewniam cię że z każdym rokiem będzie piękniał a roślinek przybywało, a zmieści się u ciebie sporo. Widzę że ogródek dość duży. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Zenia pisze:Witaj Małgosiu. Jak na tak krótki okres czasu..masz na prawdę ładny ogródek :mrgreen: Zapewniam cię że z każdym rokiem będzie piękniał a roślinek przybywało, a zmieści się u ciebie sporo. Widzę że ogródek dość duży. :lol:
W zupełności się zgadzam z Zenią. Ja ze sklepów ogrodniczych nie wracam nigdy pusto :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładne początki i ile miejsca do popisu! Trzymam kciuki ! :-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu całkiem fajnie prezentuje się Twój ogród, a miejsca też jeszcze sporo, czekam na kolejne odsłony.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Masz ogromny ogród a ile w nim miejsca na nowe pomysły :-D Już prezentuje się ładnie a co to będzie jak zaczniesz podglądać "ogrodomaniaków" z forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dziękuje wszystkim za tak miłe słowa na temat mojego ogrodu. Mam nadzieję, że tak jak mówicie, będzie piękniał z roku na rok. Na pewno porady "ogrodomaniaków" się do tego przyczynią. :mrgreen: Oglądam codziennie Wasze galerie i coraz bardziej się nimi zachwycam :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Masz kawał pięknego ogrodu,dużo w nim pracy.Pomalutku z roku na rok będzie piękniał.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dziękuje raz jeszcze za miłe słowa. :-D
Dzisiaj skoszona została przez mojego męża, po raz pierwszy trawa na całym ogrodzie :-) Zawsze lubiłam zapach skoszonej trawy... Ja pozbyłam się części mleczy, choć wiem że nie na długo ;-) A właśnie, może ktoś z Was powie mi co poradzić na gęstwinę mleczy? Jest jakiś sposób? :-> Wyplewiłam też rabatki kwiatowe i posiałam cześć aksamitek do gruntu. W tym roku będzie ich już 9 rodzajów :mrgreen: Natomiast w niedziele przybędą mi 2 rodzaje funkii kilka ostróżek oraz malwy. Już nie mogę się doczekać :mrgreen:
Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity, więc pora odpocząć.
Miłego wieczoru oraz kolorowych snów życzę!
Pozdrawiam!
Małgosia i Paweł
oraz Nutka :lol:
Załączniki
IMGP5556.jpg
29042010590.jpg
IMGP5571.jpg
IMGP5571.jpg (123.57 KiB) Przejrzano 6110 razy
IMGP5578.jpg
IMGP5578.jpg (106.38 KiB) Przejrzano 6109 razy
IMGP5553.jpg
IMGP5553.jpg (119.17 KiB) Przejrzano 6109 razy
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ