Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Dorotko, to prawda, że każdy na błędach najlepiej się uczy :-) Tak jest ze wszystkim, ze zdjęciami też ;-) :-D
Ciesze się, ze podoba Ci się mój "skalny kącik" :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to kilka dzisiejszych fotek... :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Małgorzata124 »

Małgosiu te kamyczki wyglądają rewelacyjnie, ogród pięknieje z roku na rok, ciekawa jestem Twoich zmian bardzo lubię je oglądać . :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Małgosiu, dziękuję :-) Ja uwielbiam kamienie w ogrodzie :D Mam w planach jeszcze jeden skalniak, ale już nie taki "mini" :mrgreen: Niestety to odległa przyszłość póki co ;-) W tym roku trochę zmian już zaszło w naszym ogródku. Najpierw rabaty z różami przy wejściu na ogród, potem kolejna różanka, potem trochę krzaków przybyło na planowana "rabatkę krzewiastą", teraz rabaty przy podjeździe... no i planowany "remont" zakątka leśnego... :) Mam nadzieję, że w przyszłym roku jeśli nie więcej, to chociaż tyle samo będzie się działo :oczami: No i miło, że komuś zarówno moje pomysły jak i realizacje się podobają ;) :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: JaDorka »

Podoba mi się, podoba ten Twój skalny kącik i już nie mogę doczekać się tego większego skalniaka, o którym piszesz, że ma powstać ;) Na pewno będzie ciekawy, a skoro gustujesz w kamykach to pewnie i tam ich nie będzie brakowało, a to już na pewno sprawi, że będzie ciekawy :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: saba »

Małgosiu dziękuję za doinformowanie. Odbyłam kolejny cudny spacer. Życzę powodzenia w "remoncie" ogrodu. By nie było strat, bo masz piękny ogród.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Irenko, "nie"dziękuję za życzenia powodzenia w remoncie :mrgreen: Sama aż go się boję ;-) No ale nie ma wyjścia, z roku na rok łatwiej nie będzie :hyhy: Natomiast z doinformowywaniem, to czasami u mnie krucho...często niestety nie znam lub nie pamiętam nazw :zawstydzony: Jednak tego rozchodnika z 3 fotki sprawdziłam i jest to... Rozchodnik Kaukaski Sedum Spurium 'Variegatum' :-D
Dorotko, plany na spory skalniak są i na pewno on powstanie. Będzie na ogrodzie za domem, gdyż tam znajdzie się więcej miejsca. No ale do tego jeszcze daleka droga ;-) :-D A kamyki w ogrodzie uwielbiam...oj uwielbiam... :D

A teraz pokażę wstępny projekt moich rabatek przy wjeździe :lol:
Obrazek
Nasadzenia będą robione symetrycznie, po obu stronach. Dzisiaj były tylko przymiarki...jutro ruszam do dzieła... :oczami:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Agnes »

Pięknie wygląda kamienny zakątek, nowa rabata też zachęcająco się zapowiada. Ale powaliły mnie intensywne kolory koleusów :D
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: lizz »

Uroczy zakątek stworzyłaś. Piękne pelargonie. :D
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: JaDorka »

To dopiero się zapowiada ;) Będzie ładniutko jeszcze bardziej. Widzę, że delosperma Ci ładnie kwitnie, uważaj na nią bo przemarza i trzeba na zimę przenosić do pomieszczenia.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Agness, Lizz, JaDorka, przepraszam, ale odpisywać nie mam dzisiaj już siły...więc coś tylko wkleję ... :mrgreen:
Obiecuje jutro nadrobić... :roll: ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: lizz »

Po obejrzeniu zdjęć, od razu wiadomo dlaczego nie masz siły. Zapowiada się super. Jednak jeszcze trochę pracy pozostało - mam na myśli sadzenie roślin. :lol: Z niecierpliwością czekam na dalsze zdjęcia i efekt końcowy.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Aguś, kamienny zakątek będzie jeszcze rozbudowywany...tylko póki co znów brak materiałów ;-) Nowa rabata pochłonęła całe moje siły...w dwa dni przerzuciłam prawie 3 tony ziemi :-D :rotfl: Co do koleusów, to bardzo je polubiłam, sądzę że co roku będą królowały wraz z pelargoniami w donicach :) Te kolory są cudowne, aż ciężko uwierzyć, że takie kolorowe wzorki na listkach mogą powstawać :D
Dorotko, mam nadzieje że będzie ładniutko :D Delosperma mnie w tym roku zaskoczyła normalnie...kwitnie jak zwariowana :-D Wiem że przemarza, co roku biorę małą sadzonkę do domu :hyhy:
Małgosiu, pelargonie całą zimę trzymałam w domu, przeżyły atak ziemiórek...więc ciesze się bardzo że tak pięknie odżyły :lol: :mrgreen: Co do rabatki, to naprawdę masę pracy nas ona kosztowała :oczami: Jeszcze sporo zostało, nie mam jeszcze wszystkich roślin, ale to już pomalutku... :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: JaDorka »

To jak jakieś szaleństwo u Ciebie Małgosiu. Super zmiany, mimo ogromu pracy efekt będzie z pewnością bardzo cieszył. Na pewno będzie wyglądało świetnie. Co tam planujesz nasadzić?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Mariola39 »

Mi też bardzo się podobają kamienie w ogrodzie. U Ciebie wyglądają rewelacyjnie. Namówiłam męża i za chwilę wybieramy się na kamienistą plażę niedaleko naszego domu, tam kamieni mnóstwo, szczególnie takich małych. Większe mąż z pól zbiera na wiosnę, po bronowaniu leżą odłogiem w rowach :-P
Mariola
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Dorotko, bez pracy niestety nie ma efektów :-D
Nasadzenia będą mniej więcej takie jak na tym zdjęciu...
Obrazek

Mariolu, bo kamienie nadają elegancji rabatkom ;-) Bardzo dobry pomysł z udaniem się na plażę :) Ehhh... jak ja bym chciała powylegiwać się na słonku... hehehe... tak mi przyszło związku z tym na myśl... :oczami:
Fajnie, że macie skąd brać "materiał" do prac ogrodowych... ja niestety nie mam za bardzo... ;)

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z liliami... muszę ruszyć tyłek i szykować rabatkę. :D :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te kupione wcześniej w LM
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ