Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Małgosiu, idziesz jak burza! Twój ogród pięknieje z dnia na dzień- wkładasz w to widać sporo pracy i serca :-> Gratuluję zapału i... efektów! :mrgreen:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dziękuje marcy :-)

Dzisiaj troszkę popracowałam w ogródku, co prawda nie wyplewiłam wszystkich rabatek, ale co nieco sprzątnięte ;-) Ścięłam przekwitniętą smagliczkę, nieco ja poprzycinałam i wokół rabaty posadziłam aksamitkę :-) Więcej nie dało się zrobić, bo pól dnia padał deszcz, a potem było trochę za mokro, więc resztę prac przełożyłam na jutro :-D
Poniżej parę nowych zdjęć :-D
Załączniki
Bez
Bez
Zakątek iglaczkowy, w przyszłości ma tam być również wrzosowisko ;)
Zakątek iglaczkowy, w przyszłości ma tam być również wrzosowisko ;)
Wierzba mandżurska
Wierzba mandżurska
Daglezja
Daglezja
Świerk i wierzba Hakuro Nishiki
Świerk i wierzba Hakuro Nishiki
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

...jeszcze kilka zdjęć... :-)
Załączniki
Magnolia Susan<br />Pierwszy pączek
Magnolia Susan
Pierwszy pączek
Drugi pączek
Drugi pączek
Zaraz będzie kwitnąć :)
Zaraz będzie kwitnąć :)
Piwonia
Piwonia
Porcelanki kwitną z całej siły :)
Porcelanki kwitną z całej siły :)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu naprawdę piękny masz ten ogród, u Ciebie kwitnie porcelanka a ja swojej nawet nie posiałam jeszcze. ;-) :-D :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Nutko ślicznie zieloniutko, pięknie przycięty trawniczek, ja dzisiaj też kosiłam. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

...ostatnie zdjęcia ;-)
Załączniki
Na koniec rabatka, na razie nic na niej nie kwitnie ale już niedługo będzie kolorowa...i to jak ;) Niebieskie i brązowe Irysy, pomarańczowo-brązowe aksamitki...już nie mogę się doczekac :)
Na koniec rabatka, na razie nic na niej nie kwitnie ale już niedługo będzie kolorowa...i to jak ;) Niebieskie i brązowe Irysy, pomarańczowo-brązowe aksamitki...już nie mogę się doczekac :)
Jestem wręcz dumna z mojej magnolii, ledwo posadzona a już tak pięknie kwitnie :)
Jestem wręcz dumna z mojej magnolii, ledwo posadzona a już tak pięknie kwitnie :)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Zieleń soczysta i kwiatuszków sporo, a moja piwonia wygląda identycznie :-D
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgosiu, bardzo intensywnie pracujesz w ogrodzie i masz kolejne plany. Super :lol: Fajny masz ogródek :-D , piwonia już zakwita, magnolia, iglaczki ładnie wyglądają z nowymi przyrostami. A porcelanka śliczna :-) , nie znałam tego kwiatka.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Wszystkim dziękuje za pochwały dla mojego ogródka ;-) Jak już mówiłam wcześniej, mobilizujecie mnie tym do pracy nad nim. Mam co do niego spooooro planów :-)
gosia2501 pisze:Małgosiu naprawdę piękny masz ten ogród, u Ciebie kwitnie porcelanka a ja swojej nawet nie posiałam jeszcze. ;-) :-D :-D
To posiej Gosiu, porcelanka to bardzo wdzięczny kwiatuszek. Mam nadzieje ze mi się troszkę bardziej rozrośnie ;-)
Małgorzata124 pisze:Nutko ślicznie zieloniutko, pięknie przycięty trawniczek, ja dzisiaj też kosiłam. :-D
Małgosiu trawniczek kosi mój mąż, to akurat jego "działka" ;-)
jagódka pisze:Zieleń soczysta i kwiatuszków sporo, a moja piwonia wygląda identycznie :-D
Jagódko, uwielbiam piwonie. Mam zamiar ich posadzić o wiele więcej :-) Zresztą, które kwiaty nie są piękne... ;-)
Genia_gp pisze:Małgosiu, bardzo intensywnie pracujesz w ogrodzie i masz kolejne plany. Super :lol: Fajny masz ogródek :-D , piwonia już zakwita, magnolia, iglaczki ładnie wyglądają z nowymi przyrostami. A porcelanka śliczna :-) , nie znałam tego kwiatka.
Geniu oj planów mam sporo, wrzosowisko, hosty pod drzewami, wejście na ogród z obwódką (żywopłocikiem) z bukszpanu, skalniak w okolicy magnolii ;-) Zobaczymy jak będzie z realizacja ;-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu śliczny ogród , skoro magnolia tyle co posadzona a już kwitnie to widać, że masz dobrą łapkę do roślinek to wszystkie plany pięknie się zrealizują i będziemy tylko podziwiać na forum Twoje poczynania. :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Nutko bardzo ładny kolejny kształt rabatki bardzo pomysłowo obudowany kostką, bardzo profesjonalnie i wygodnie nie będzie się brudzić, tak bardzo jak u mnie.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

lilia0405
Małgorzata124
Dziękuje za kolejne pozytywne oceny moich ogrodniczych poczynań ;-) :-D :mrgreen:

Posadziłam dzisiaj w końcu do ogrodu Zimowita (drzewko). Doczekał się nareszcie odpowiedniego miejsca, po tym jak dzięki temu forum go zidentyfikowałam :-D Niestety zdjęcie będzie trochę później, bo bateria padła ;-)

A teraz kilka dzisiejszych zdjęć, zrobionych zanim padła bateria od aparatu ;-)
Załączniki
Łubin
Łubin
IMGP5811.jpg (54.97 KiB) Przejrzano 2155 razy
Wisteria
Wisteria
Wisteria
Wisteria
Bodziszek zaraz zakwitnie :)
Bodziszek zaraz zakwitnie :)
Irysy miniaturki mają pierwszy pączek :)
Irysy miniaturki mają pierwszy pączek :)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

A ja dziś przymierzałam się do zakupu wisterii , były po 30 zł...nawet dość duże. Nazwa mi nic nie mówiła, więc zapytałam panią...ta że pięknie kwitnie , tylko wymaga silnych podpór. A ja nie mam odpowiedniego miejsca na takie podpory. Będę podglądała u ciebie...podobno ślicznie kwitnie. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Zeniu Wisteria naprawdę przepięknie kwitnie. Niestety nie widziałam jej na żywo ale wystarczyło zdjęcie na stronie i od razu wiedziałam, że muszę ja mieć :-D Potem spotkała mnie wspaniała niespodzianka, bo dostałam Wisterię w prezencie :-) Posadziłam ja w niezbyt wygodnym dla mnie miejscu. Nie wygodnym pod względem późniejszej budowy podpórek. No ale Wisteria musi mieć dużo słońca i lubi jednocześnie być lekko osłonięta od wiatru (nie lubi przeciągów). Posadziłam ją pod betonowym ogrodzeniem, będzie nieco osłonięta i nie będzie jej przewiewało. Myślałam o przesadzeniu, ale Wisterie można przesadzać jedynie jesienią, więc odpuściłam sobie. Mam już w planach budowę podpory, musi ona stanąć między miejscem posadzenia pnącza a wiatą, na którą w fazie końcowej chce skierować roślinkę. Jak wszystko do końca zaplanuje to pokażę swój projekt :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Małgosiu masz ładny ogród i dużo pięknych roślin już w nim rośnie. Super :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
ODPOWIEDZ