Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Rozkwieciło się w twoim ogródeczku. Już nie wiem co podziwiać, czy piękne ścieżki...dalej nie mogę się na nie napatrzeć, czy kwiatki. Chyba jedno i drugie teraz się uzupełnia i wygląda pięknie. Super. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dziękuje Zeniu! Bardzo mi miło, że podoba Ci się mój ogródek. Postaram się zrobić w nim jak najwięcej w tym roku :-) Teraz troszkę się zmartwiłam, bo właśnie zaczęło mocno lać u nas, a ja dzisiaj wysadziłam werbenę i przypołudnik :-( Oby ich nie wypłukało :-(
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Tak to już jest w naszym fachu..z jednego się cieszymy :mrgreen: , o drugie martwimy :-/ . U mnie także dziś popadało a mam trawkę do wysiania. Teraz mi dałaś do myślenia. Jak wysieję i także mi wypłucze. W sobotę było u mnie oberwanie chmury. Działka moja pływała. :evil:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Zenia pisze:Tak to już jest w naszym fachu..z jednego się cieszymy :mrgreen: , o drugie martwimy :-/ . U mnie także dziś popadało a mam trawkę do wysiania. Teraz mi dałaś do myślenia. Jak wysieję i także mi wypłucze. W sobotę było u mnie oberwanie chmury. Działka moja pływała. :evil:
Zeniu święta prawda "tak to jest w naszym fachu" ;-) Dlatego czekam z wysadzaniem kolejnych roślinek do końca przyszłego tygodnia. Mam nadzieje że pogoda się uspokoi. Niestety druga połowa mojego ogródka długo nie zostanie zagospodarowana, a razem z nią moje wymarzone oczko wodne. Jeszcze niedawno teren za domem wyglądał jak pole ryżowe :-(
Załączniki
01032010359.jpg
01032010358.jpg
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj faktycznie Małgosiu, musisz podwyższyć poziom tej części ogrodu. :shock:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

No niestety Gosiu, bez solidnego podniesienia terenu, nic się nie da tutaj zrobić. Myślę jednak, że to zostanie do zrobienia na przyszły rok.
Za to dzisiaj słyszałam dobre wieści ;-) Tej wiosny nie będzie "zimnych ogrodników" więc można zaczynać wysadzać kwiatki do ogródka :-) :-) :-) Ja już zaczęłam prace w ogródku, wysadziłam kolejne sadzonki werbeny, zwykłej i waniliowej aksamitki oraz cynii. Muszę także przerwać trochę siewki aksamitek wysiane do gruntu, ponieważ bardzo gęsto wzeszły. Zacznę też wysadzać pomidorki, w tym roku mam ich "do wyboru, do koloru..." :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Nutko pierwszy raz jestem u Ciebie ale widzę jaki masz zapał do pracy ciągle coś Dosadzasz,Robisz sama sadzonki jak prawdziwy ogrodnik super , bardzo miło było pospacerować po Twoim ogrodzie :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dziękuje Małgosiu za miłe słowa :-) Staram się aby mój ogródek wyglądał coraz lepiej. A robienie samodzielnie sadzonek roślin to dla mnie duża frajda :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Masz niesamowity ogródek:funkie ,begonie,floksy,no i ten uroczy piesek na tle żółtych
kwiatuszków.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgosiu masz piękny, duży ogród :-D Tyle nowych, własnych sadzonek :shock: A z rozlewiskiem poradzicie sobie. Wszystkiego od razu nie da się zrobić :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Piękny, przestrzenny ogród. Ta grupa brzóz stanowi piękne jego zamknięcia. Nutko, masz WIELKIE POLE do popisu, masz gdzie "grać w zielone" :) ! To na pewno będzie zaczarowany ogród.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

marylka966
Genia_gp
Padawan
Dziękuję Wam bardzo za tak miłe słowa, jeszcze bardziej mobilizują mnie one do dalszych prac w moim ogródku :-) Cieszę się bardzo, że to co robię i co sprawia mi także przyjemność komuś się podoba :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Cieszą mnie sukcesy ludzi którzy coś tworzą z roślin. A to dlatego że wiem ile pracy,
serca i czasu trzeba im wszystkim poświęcić.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piękne początki wspaniałego ogrodu. Ogrom terenu do zagospodarowania i moc pracy, ale warto potem oglądać piękne rośliny. Podziwiam pieska taki grzeczny czy tylko do zdjęć pozuje, bo mój jak pędzi za kotami albo za ludźmi to nie patrzy na nic. Powodzenia w wiosennym sadzeniu :roll:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

marylka966 pisze:Cieszą mnie sukcesy ludzi którzy coś tworzą z roślin. A to dlatego że wiem ile pracy, serca i czasu trzeba im wszystkim poświęcić.
Oj tak czasu, serca i czasami siły trzeba sporo. Ale jestem wytrwała i będę się starała robić jak najwięcej aby jak najszybciej był tego efekt :-)

edulkot pisze:Piękne początki wspaniałego ogrodu. Ogrom terenu do zagospodarowania i moc pracy, ale warto potem oglądać piękne rośliny. Podziwiam pieska taki grzeczny czy tylko do zdjęć pozuje, bo mój jak pędzi za kotami albo za ludźmi to nie patrzy na nic. Powodzenia w wiosennym sadzeniu :roll:
Dziękuję :-) Co do pieska, to muszę przyznać że nasza Nutka jest na prawdę baaaardzo grzeczna. Nie biega przez rabatki, nauczyła się je przeskakiwać ;-) Przez dwa lata swojego psiego życia ma na sumieniu jedynie jedna mała jabłonkę (która starcia z ogrem nie przeżyła), "ciecie odmładzające" wierzby, która ma się całkiem dobrze oraz kopanie dziur ;-) Całe szczęście ze dziury kopie zawsze gdzieś na uboczu, a nie na środku trawnika czy w kwiatach. No chyba żeby kreta wywąchała, wtedy pewnie mogłoby się źle skończyć :-D Ale póki co jest całkiem nieźle. Ale ciiii.... żeby nie zapeszyć :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ