Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu ładnie i kolorowo u Ciebie, oj masz Ty rączkę do clematisów :-D. Różyczki prześliczne :!:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Różyczki jeszcze pięknie kwitną, clematisy urocze :-D , nie mam ich jeszcze, ale jesienią posadzę, wymiana sąsiedzka :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Ja także muszę koniecznie pochwalić piękne różyczki. Bardzo ładnie kwitną. Szkoda że pogoda się tak bardzo popsuła. Może to i różyczkom nie zaszkodzi, ale już na żywo się tak nie nacieszymy. U mnie dziś strach wyjść...pada i do tego bardzo zimno. :-/
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czerwono-bordowa róża bardzo ładna :-D reszta różyczek też fajnie kwitnie, szkoda, że pogoda może zniszczyć im kwiatki. Zarośnięty płotek powojnikiem wygląda imponująco :-D Cynia w aksamitkach ładnie się prezentuje :-D Masz kolorowy początek jesieni.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Nutko piękne różyczki , astry ,zimowity po malutku przybywa Ci roślinek pięknie :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

edulkot Tak tak Majko to przetacznik kłosowy, teraz sobie przypomniałam jak napisałaś tą nazwę ;-) Że różyczki lubisz to już dobrze wiem, obiecuje że na wiosnę będę częściej je fotografowała :-)
Danka, lila0405, Genia_gp Dziękuje bardzo za mile słowa, ale jeśli chodzi o clematisa to ten ze zdjęcia nie jest mój a mojej mamy. Co prawda dostała ode mnie sadzonkę ;-) :-)
Zenia No niestety pogoda psuje wygląd każdego kwiatuszka :-( Moje różyczki tez nie wyglądają tak ładnie jak w bardziej słoneczne dni. Trudno... w końcu mamy już jesień... :roll:
piotrek_ns Dziękuje :-) Faktycznie początek jesieni zaczął się kolorowo. Mogło by tak być aż do wiosny ;-) A clematis niestety nie mój ;-) Mój wciąż rośnie... ;-)
Małgorzata124 Dziękuje, dziękuje... oj przybywa roślinek ;-) Na wiosnę dopiero będzie widać rezultat :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dzisiaj u mnie sporo pracy zostało zrobione w ogrodzie. Rabaty wysprzątane, podsypany (a raczej podłożony) nawóz, no i co najważniejsze, posadzone zostały olbrzymie ilości bylin od Gosi :-D Na wiosnę dopiero będzie się działo w ogródku ;-) Aż nie mogę się doczekać, Paweł też, no i mówi że koniecznie musimy dosadzić więcej róż. :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Dwa zdjęcia z dzisiaj. Gdybym wiedziała, że czas edycji został skrócony o polowe to może zdążyłabym zamieścić je w poprzednim poście ;-) :oops:
Załączniki
Rodzynek Amerykański (innej nazwy nie znam ;-) )
Rodzynek Amerykański (innej nazwy nie znam ;-) )
041020101717.jpg (48.2 KiB) Przejrzano 1471 razy
Rodzynek Amerykański (innej nazwy nie znam ;-) )
Rodzynek Amerykański (innej nazwy nie znam ;-) )
041020101719.jpg (52.06 KiB) Przejrzano 1471 razy
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wyglądają jak miechunka, bardzo podobne lampiony, ciekawe czy jak dojrzeją to będą miały też podobny kolor do miechunki rozdętej. Bo ten rodzynek amerykański a raczej brazylijski to inaczej miechunka peruwiańska. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Małgosiu,to jest miechunka. Kwiatek ma trochę inny od miechunki ogrodowej więc może to jest miechunka meksykańska lub peruwiańska. Czy masz ją od dawna czy dopiero w tym roku ją posadziłaś? Bo to są rośliny jednoroczne. Znalazłam jeszcze miechunkę pomidorową. Te wymienione są jadalne,oprócz ogrodowej. Oczywiście tylko owoc z torebki.
Obrazek
zdjęcie z tej strony http://www.witaminyzdrowia.pl/rosliny-l ... owate.html
a to miechunka pomidorowa, http://www.niam.pl/produkty/produkt/499 ... pomidorowa
Obrazek
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Majko, Danusiu Macie rację...miechunka...coś takiego też słyszałam ;-) Owoce po dojrzeniu są koloru pomarańczowego. U rodziców były już dojrzałe i nawet próbowałam, są całkiem smaczne, lekko słodkie. A sadzonki dostałam i zasadziłam w tym roku.
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Witajcie w Nowym Roku !!! :-)
Życzę wszystkim, żeby ten rok był lepszy od poprzedniego pod każdym względem :D

W końcu trochę zima się uspokoiła, bo i temperatura choć chwilowo się podniosła no i śnieżek dał już nam spokój póki co ;-) Osobiście mam już dość zimy. Fakt, że jest to piękna pora roku, ale niestety ciężko się cieszyć zimą gdy pomyśle co będzie się działo już niedługo... a właściwie już się dzieje... topniejący śnieg już tradycyjnie opanował część ogrodu. No cóż, chyba trzeba będzie odwiedzić z odpowiednim pismem panie w urzędzie miasta ;-) Bo inaczej kiepsko widzę przyszłość ogrodu za domem...

Natomiast ogród przed domem, został już niemal całkowicie zaplanowany. To na razie duuuuuża prowizorka, ale projekt jest co chwila ulepszany i pomału realizowany. Teraz na wiosnę prace pójdą już "z kopyta". Wiem co i jak ma być, więc będzie już szło prościej. Pewnie jeszcze niejedną rade dostane na forum, więc jestem dobrej myśli :-)
Załączniki
Prowizoryczny projekt ;-)
Prowizoryczny projekt ;-)
Ogród za domem
Ogród za domem
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witam Cie Małgosiu!
Pierwszy raz jestem w Twoim ogrodzie , bo choć weszłaś na forum wcześniej niż ja , to jakoś jesienią zamilkłaś. Nie zdążyłam co prawda przeczytac wszystkiego o Nutkowym ogrodzie , ale będąc w połowie też można wyrobić sobie opinię - masz duży ogród , mnóstwo miejsc do aranżacji i...świetnie sobie z tym radzisz . Ogród zadbany , iglaczki i wiele kolorowych kwiatów.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Nutka pisze:
Teraz na wiosnę prace pójdą już "z kopyta".
Oj, pójdą, pójdą na całego. Najważniejsze jak się już wie co gdzie posadzić. Widzę że nie próżnujesz ;) . W końcu na coś ta zima się jednak przydaje. Za domem to pewnie na razie lodowisko..też fajnie. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Elzbieta M
Bardzo dziękuje za miłe słowa o moim ogródku :-) Staram się jak mogę i na miarę swoich możliwości jakoś sobie chyba całkiem nieźle radze ;-) Mam masę planów i pomysłów, które czekają na realizacje, czyli na wiosnę. Jesienią ucichłam, to fakt...tak jakoś się złożyło. Może to jesienna depresja była...po prostu brak weny... ;-) Jednak im bliżej wiosny, tym lepiej będzie. Zaraz zaczną się zakupy nasionek, krzewów i całej reszty... już się nie mogę doczekać :-D

Zeniu
No to fakt, zima czasem się przydaje...jest więcej czasu na planowanie i przemyślenia ;-)
A próżnować nie można, bo wiosna przyjdzie i znowu nie będzie czasu za wiele na myślenie, bo będzie trzeba brać się do pracy :-D
Co do lodowiska, to właśnie topnieje ;-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ