Płot z iglaka

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Tekumsech
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2023-05-03, 12:16

Płot z iglaka

Post autor: Tekumsech »

Witam wszystkich. Jak oczyszczę działkę to zamierzam posadzić wzdłuż płotu szpaler drzew aby przejeżdżający przez wiadukt i drogę przy wiadukcie (tuż za płotem) nie widzieli co się dzieje na działce. Zależy mi na tym aby w miarę możliwości urosły szybko i były gęste. Nie chce ich formować i przycinać (bardziej mi się podoba jak jest naturalnie). Myślałem o jodle (mniej kuje niż świerk?) ale nie wiem czy się nadaje. Miejsca jest sporo więc nie przeszkadza aby się rozrosły w szerz. Grunt jest bardzo żyzny i mokrawy. Chcę aby ptaki miały gdzie zamieszkać 😁 Proszę o doradzenie co byłoby tam dobre 😁
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Płot z iglaka

Post autor: Petrus »

Część. Jodła wymaga zacisznych miejsc, dużej wilgotności powietrza i dobrego podłoża. Przy wiadukcie rosnąc będzie narażona na zanieczyszczone powietrze, to też jej nie służy. Z dość szybko rosnących iglastych mogę zaproponować choinę kanadyjską (podstawowy gatunek), ewentualnie coś z ładniejszych świerków np. 'Finedonensis', 'Omega', świerk serbski lub żywotniki-thuje wszystko zależy co ci się podoba.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Tekumsech
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2023-05-03, 12:16

Re: Płot z iglaka

Post autor: Tekumsech »

Ten wiadukt jest już rzadko uczęszczany ponieważ leży na starej drodze e7 a ruch już idzie S7 więc nie ma problemu z powietrzem a wilgoć w glebie jest i to spora
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Płot z iglaka

Post autor: Petrus »

Ok, ale zbyt mokra gleba też jodle nie służy. Jeżeli jest teren podmokły, lub bardzo wilgotny to na takie warunki dobry będzie cypryśnik błotny.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ