"Płaczący kamień" - jaka pompka, filtr?

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 97
Rejestracja: 2010-01-18, 12:20

"Płaczący kamień" - jaka pompka, filtr?

Post autor: katia »

Witam!
Planuje założenie w ogrodzie tzw. płaczącego kamienia. Czy możecie mi doradzić jaki filtr powinnam do niego kupić i jak go zainstalować? Bardzo proszę, bo motam się z tym okrutnie :(
Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie. — Winston Churchill
Awatar użytkownika
lejwoda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2013-01-10, 11:09

Re: "Płaczący kamień" - jaka pompka, filtr?

Post autor: lejwoda »

Może chodzi o coś takiego.U góry plastikowa nerka i jednocześnie odstojnik do niego wpływa woda z filtra i spływa na dół powodując przyjemne dla ucha chlupanie i dotlenianie wody.Jedyny koszt to cement i odpadki płyt.Tydzień czasu i gotowe(wszystko zależy od schnięcia betonu)Ja to robiłem na jesieni.Służę info.
Załączniki
DSCI0007.JPG
Reszta oczka
Reszta oczka
Widać pająki przeciw ptakom polującym na ryby
Widać pająki przeciw ptakom polującym na ryby
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: "Płaczący kamień" - jaka pompka, filtr?

Post autor: tadek »

Katia napisała powyższy post prawie rok temu, nikt jej wtedy nie odpowiedział. :(
Katio, czy rozwiązałaś już jakoś swój problem?
____________________________________________________________________________
:zawstydzony: Za to mnie zaciekawiła mnie konstrukcja z prętów widoczna dobrze na 3 zdjęciu, wzdłuż Twojego wodospadu. Czy ona ma służyć jako podpora roślin, czy zapobiegać wpadnięcia do wody?

Fontanny ogrodowe
Architektura ogrodowa. Poradnik
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lejwoda
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2013-01-10, 11:09

Re: "Płaczący kamień" - jaka pompka, filtr?

Post autor: lejwoda »

To są właśnie pająki (moja nazwa).Służą do ochrony przed czaplami czy bocianami(nie mogą wylądować).Zauważyłem to kiedyś na jakimś dworcu(chroniło przed gołębiami)tylko było mniejsze.Sam to zrobiłem.Funkcjonuje u mnie już 3 lata.Mogę objaśnić dokładniej jeśli trzeba.(ptaki wyławiały mi ryby).Szacuneczek.
ODPOWIEDZ