Pikowanie, pojemniki do siewu, doniczki do rozsady.

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

piotrek_ns pisze: Ja też używam "wielorazowych" pojemniczków po deserkach, ale nie po jogurtach bo są słabe, tylko trzeba w nich wykonać otworki na dnie by przypadkiem nie doszło do przelania korzonków.
Czy słabe? mam ich ponad setkę z różnymi roślinkamii w skrzynkach po warzywach, owocach jak dotąd trzymają się dzielnie. :-)
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Ja używałam rolki zarówno po papierze toaletowym, jak i po ręcznikach i zdecydowanie lepsze są po ręcznikach bo bardziej sztywne, ale stosowałem wyłącznie do wysiewu nasion po 1-2, a gdy już pokazały się siewki to robiłam nieco szerszy dołek na rabacie, rozcinałam rolkę i roślinka lądowała do dołka, lecz ja idę na łatwiznę :-D
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

piotrek_ns pisze:Jak moja sasanka przekwitła i dojrzały nasiona to właśnie wtedy je posiałem. Wyrosło sporo sadzonek, wypikowałem je późnym latem na rabatkę i ostatnio widziałem, że pokazują się pierwsze włochate listki :-D .
muszę też spróbować.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
zofia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-07-09, 22:07

Post autor: zofia »

JAK TO W ROLKACH ?Nic o tym nie wiem nie widziałam tego programu.
Zofia
rycho65
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-06, 18:18

Rozmnażarka

Post autor: rycho65 »

Mam pytanie odnośnie wysiewania i pielęgnacji nasion i roślin . Mam małe pomieszczenie w którym nie ma za dużo światła a chciał bym tam zrobić sobie rozmnażarkę do roślin . Czy światło z żarówek oszczędnościowych wystarczy żeby doświetlić rośliny i przez jaki długi czas muszą się świecić . Za fachową poradę z góry dziękuję
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem jak na sztuczne oświetlenie reagują siewki ale może ten artykuł coś ci pomoże.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W szklarniach stosuje się wysokoprężne lampy sodowe ze względu na wartości strumienia świetlnego i pasmo.

Do użytku domowego należy poszukać żarówek do doświetlania roślin (Osram lub Philips), a o tym więcej (także typy żarówek) znajdziesz tutaj:

Doświetlanie roślin doniczkowych. Jak doświetlać rośliny w domu?
rycho65
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-06, 18:18

Post autor: rycho65 »

Piotrek_ns i Daniela Bardzo dziękuję :-)
ODPOWIEDZ