pietruszka naciowa

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Laugasel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-23, 03:59

pietruszka naciowa

Post autor: Laugasel »

Właśnie kończę swój pierwszy rok działań w moim przydomowym ogrodzie. W sumie prace zbliżają się już do końca, ale nie bardzo wiem co począć z pietruszką naciową. Czy jest to roślina wieloletnia, czy trzeba ją wyrwać już z korzeniami ( są one porozgałęziane i drobne raczej). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: pietruszka naciowa

Post autor: Doxepine »

Laugasel pisze:Właśnie kończę swój pierwszy rok działań w moim przydomowym ogrodzie. W sumie prace zbliżają się już do końca, ale nie bardzo wiem co począć z pietruszką naciową. Czy jest to roślina wieloletnia, czy trzeba ją wyrwać już z korzeniami ( są one porozgałęziane i drobne raczej). Pozdrawiam
Pietruszka naciowa jest rośliną dwuletnią - w pierwszym rosną liście, w drugim kwiaty. Usuwaj je, jeśli chcesz dłużej korzystać z natki, bo wydanie przez roślinę kwiatów oznacza zahamowanie wytwarzania liści. Wydaje mi się, że coś przez zimę powinno ocaleć, ale pewien nie jestem. Jest to jednak roślina, którą tak prosto wysiać z nasion, że chyba nie ma sensu trzymać ją zimą w ogrodzie (chyba że chcesz mieć własne nasiona).
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: pietruszka naciowa

Post autor: dziwaczek »

Ja swoją zostawiam, zawsze jest trochę zielnej natki, nawet spod śniegu można wygrzebać i jest w okresie zanim wyrośnie nowa ;-)
Pozdrawiam
elka
Laugasel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-23, 03:59

Re: pietruszka naciowa

Post autor: Laugasel »

To wyrwę większość i zamrożę. Podobnie zrobiłam z koperkiem zresztą. A trochę zostawię. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ