Pielęgnacja skalniaka po zimie

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
GabiW
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-03, 13:28

Pielęgnacja skalniaka po zimie

Post autor: GabiW »

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,
Mam pytanie związane z pielęgnacją roślin na skalniaku po zimie. W tym roku śniegu było dużo i przywalił część roślin, w tym trawy, które teraz leżą na ziemi. Czy ktoś mi doradzi co zrobić z nimi czy należy je przyciąć czy zostawić? Jak zadbać o pozostałe rośliny na skalniaku czy je przyciąć ...?
Gabi
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Z przycięciem zarówno traw jak i dywanowych roślin na skalniakach radziłbym zaczekać. Na razie mamy powrót zimy i ujemne temperatury nocą.
Mimo ich nieestetycznego wyglądu o tej porze roku, warto jeszcze kilka, a może kilkanaście dni poczekać.
Zwykle o przycinaniu ozdobnych traw i innych bylin mówi się wśród znawców o końcu marca.
Pielęgnacyjne cięcie floksów, gęsiówki, żagwinów i innych jak najbardziej wskazane. Zagęszczą się i nie będą musiały wysilać na odnowienie podmarzniętych pędów.

Na ogół sprawdzają się długoterminowe prognozy pogody, ja jednak bacznie obserwuję przyrodę, zachowanie ptaków, pączki na forsycji i innych wcześnie kwitnących, pojawy owadów, pierwszych motyli itp. Gdy, że tak powiem ruch w interesie się zaczyna ;-) przystępuję do stopniowego odkrywania zimowych okryć i przycinam trawy, budleje itd.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
GabiW
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-03, 13:28

Post autor: GabiW »

Serdecznie dziekuję za radę. Poczekam jeszcze z zabiegami pielęgnacyjnymi.
Gabi
ODPOWIEDZ