Pieczarki

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
constant
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-05, 15:29

Pieczarki

Post autor: constant »

Witam,

Nie wiem czy założyłem temat w odpowiednim dziale jeśli nie to przepraszam, ale widziałem tutaj podobny temat, więc założyłem.

Przechodząc do sedna to w ostatnim czasie zainteresowała mnie uprawa pieczarek i chciałbym spróbować, lecz najpierw chce zaczerpnąć trochę wiedzy od kogoś doświadczonego.

Bez problemu można kupić sobie grzybnię, ale ja chciałbym wiedzieć z czego składa się taka grzybnia i czy każdy pojedynczy element można kupić ?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Pieczarki

Post autor: rafaloku »

Sposób domowej uprawy pieczarki dokładnie opisaliśmy w naszym poradniku, w artykule uprawa pieczarek w domu

Gotowy zestaw, zawierający wszystko co trzeba, można zamówić przez internet. Jest to w kartoniku, w którym prowadzi się uprawę. Po otrzymaniu paczki rozwijasz folię i podłoże przerośnięte grzybnią pieczarek przykrywasz otrzymaną w komplecie ziemią. Potem podlewasz i dbasz aby ziemia nie przeschła. Trzeba utrzymywać temp. w granicy 15 st. C. Pieczarki nie potrzebują światła, więc może być to np. piwnica. Osobiście trzymałem to w mieszkaniu, w zacisznym miejscu, i też było ok. Grzybki będą w kilku rzutach, pierwsze po około miesiącu. Szczegóły opisane w/w artykule poradnikowym.

Zestawy możesz zamówić tutaj: zestawy do uprawy pieczarek
Zamawiałem tu dwa razy dla siebie i znajomych, wszystko było ok, wszyscy mieliśmy własne grzybki ;-) Polecam!
Rafał
constant
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-05, 15:29

Re: Pieczarki

Post autor: constant »

O gotowym zestawie wiem i czytałem sporo. Chodzi mi o to z czego składa się ów grzybnia, czy to ziemia + nasiona czy też skład grzybni jest inny?
użytkownik usunięty

Re: Pieczarki

Post autor: użytkownik usunięty »

Przecież w podanych tematach jest wyraźnie napisane:
"Uprawę pieczarki prowadzi się na podłożu z obornika końskiego lub na tzw. podłożu zastępczym ze słomy i kurzaka."

i dalej:

"Zacząć jest bardzo łatwo, gdyż bez problemu można obecnie nabyć gotowe podłoże do uprawy pieczarek, już zaszczepione grzybnią."

Czyli jest i o podłożu, i o grzybni, która nie jest w formie nasion, bo grzyby ich nie wytwarzają.
użytkownik usunięty

Re: Pieczarki

Post autor: użytkownik usunięty »

constant pisze:Chodzi mi o to z czego składa się ów grzybnia,
Brakuje podstaw biologii. Grzybnia to tak w skrócie jest grzyb a to co my zbieramy i nazywamy grzybem, to są owocniki wytwarzane przez grzybnię. Za moich czasów uczyli o tym w szkole podstawowej w 6 lub 7 klasie.
ODPOWIEDZ