Pięciostorczykowa gromadka potrzebuje pomocy :(

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
mr6319
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-10-29, 12:06

Re: Pięciostorczykowa gromadka potrzebuje pomocy :(

Post autor: mr6319 »

Coś mi się wydaje, że dostanę od was małe albo duże opiernicz... Ale OK. Biorę to na klatę i chcę o nie zawalczyć...
Po przeczytaniu Twojego pytania Sylwio sprawdziłem. Tak to glon. Gdy chciałem wyjąć roślinkę okazało się, że jest ona w plastikowym pojemniku, który siedzi w przezroczystej doniczce. Po wyjęciu plastikowego pojemnika z przezroczystej doniczki wygląda to tak:
Załączniki
20141029_133921.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Pięciostorczykowa gromadka potrzebuje pomocy :(

Post autor: Danka »

Wyjmij z doniczki. Doniczkę dobrze wymyj. I po ponownym włożeniu do doniczki, poczekaj aż korzenie przeschną. Bo widać, że mają dużo wilgoci i mogą teraz zimową porą gnić.
Przeglądnij temat Storczyki to powinieneś znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię problemy.
madlenka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-12, 19:43

Re: Pięciostorczykowa gromadka potrzebuje pomocy :(

Post autor: madlenka »

Merghen pisze:Na przędziorka to nie wygląda. Jeśli nie wełnowiec to raczej pleśń. Tym bardziej, że pojawiła się ona na patyczku. Jeśli masz obecnie chłodno w mieszkaniu to lepiej podlewać jeszcze rzadziej dopóki nie będzie cieplej. To, że podłożu są jakieś żyjątka może również wskazywać na zbyt wilgotne podłoże. Warto więc na razie przesuszyć podłoże a miejsca z tym co przypomina pleśń przetrzeć wacikiem umoczonym np. w wywarze z czosnku.

Dziękuję za odpowiedź :) . Sama nie wiem co to było, ale jeżeli miałby to być wełnowiec to raczej po takim czasie chyba już by się rozpanoszył. Mam nadzieję, że to nie jest nic groźnego. Będę dalej je obserwować szczególnie, że dwa zaczynają już kwitnąć :-D i są takie PIĘKNE!
madlenka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-12, 19:43

Re: Pięciostorczykowa gromadka potrzebuje pomocy :(

Post autor: madlenka »

Coś się dzieje jednemu z moich storczyków... :-( Kompletnie nie wiem co to jest, na początku myślałam, że to po prostu naturalny proces tracenia liścia, ale teraz kolejny liść zachowuje się w ten sam sposób i nie jest to liść od spodu. W doniczce są posadzone razem dwie rośliny (już od kupienia). Druga roślinka w tej samej doniczce straciła bez powodu już praktycznie wszystkie liście. Został jej tylko jeden maluszek. Storczyk (jeden i drugi) zaczęły wypuszczać keiki więc chyba próbują się ratować.
Zmiany nie wyglądają na mokre więc wykluczyłam mokrą zgniliznę. Ktoś wie co to może być? Proszę o pomoc, nie chcę aby to zaatakowało resztę moich storczyków.
CAM00935.jpg
CAM00936.jpg
CAM00937.jpg
Dotknęłam tylko delikatnie liścia i on od razu odpadł :(
Dotknęłam tylko delikatnie liścia i on od razu odpadł :(
CAM00941.jpg
ODPOWIEDZ