Phalenopsis peloric

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Phalenopsis peloric

Post autor: marcy »

pytałam już o to w wątku ogródkowym, ale phi- bezskutecznie
nabyty w drodze kupna w leroy

Obrazek
co mnie w nim zadziwia, to nie do końca otwarte kwiaty... Może to norma dla tej odmiany?
A może to zbyt mało światła (to możliwe?) nie stoi bezpośrednio na parapecie.
Dwa najniższe kwiaty otworzyły się już u mnie, pozostałe pączki (co się u mnie rzadko zdarza, niestety :cry: ) wyglądają zdrowo i też powoli się rozchylają...
co Wy na to? A może znacie tą odmianę? co to jest?
w 3 tyg po zadaniu powyższego pytania storczyk otworzył pozostałe pączki, ale też nie do końca i wypuszcza coś w rodzaju pędu kwiatowego/ korzenia- pewności nie mam, bo za małe, a ja nie jestem znawcą, hmm... podobne to właściwie do korzenia, ale tak całkiem do góry i ponad 2 liściem- "coś" mu w każdym razie rośnie :-)

o co mu może chodzić?
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witaj!
Znawcą nie jestem, ale mam kilka falków od kilku lat.
Nie wiem, czy mi się tylko wydaje, czy też Twój falk ma po 5 płatków na każdym kwiatku? Zazwyczaj płatków jest pięć plus "pyszcek" - jak ja to nazywam, czyli 6.

Obrazek
są 2 płatki: na godzinie drugiej i dziesiątej
3 płatki od tyłu: na dwunastej, powiedzmy pietej i siódmej,
no jest pyszczek-języczek z przodu, na szóstej.
W tym Twoim falku tego nie widać. Może dlatego wydaja się jakby nie rozkwitnięte do końca. Masz zoom pojedyńczego kwiata?
U mnie na dwóch falkach pojawiły się też kwiatki z mniejszą ilością płatków. Ciekawe, cco jest powodem.

A to "coś", co wyłazi z rozerty liściowej to... albo korzeń, albo kwiat :) Czasem można poznać po kolorze, czasem trzeba poczekać aż podrośnie.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

moje kwiaty też mają po 5 płatków + "pyszczek" tyle, że dwa wewnętrzne płatki są tylko rozchylone

może tu będzie to lepiej widać:
Obrazek
ogrodnik NIE-doskonały :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ten "pyszczek" to warżka. ;-) :-D
Awatar użytkownika
Islava
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-21, 22:58

Post autor: Islava »

Hihi :-) Storczyk mojej mamy ma dokladnie taka sama dolegliwość. Kwitnie już od końca lutego nieprzerwanie. Ale 2 kwiatki otwarły się tylko troszkę i już tak zostały. Może ten typ tak ma :mrgreen:
ODPOWIEDZ