Phalaenopsis cz.2

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Phalaenopsis cz.2

Post autor: Patrishka »

Witam chcę Wam wszystkim przedstawić mojego nowego lokatora :)
Długo się wahałam z tego względu że przedstawiany jest zawsze jako kwiat z wyższych sfer a media w każdy możliwy sposób przekazują informacje, że jest to kwiat przeznaczony jedynie dla fachowców w dziedzinie roślin :)

A skoro już się odważyłam to pokazuję go dopóki jeszcze kwitnie i jest żywy :)
ps. mam nadzieję że pożyje jak najdłużej :)


Na pierwszym zdjęciu widać jeden uschnięty pączek... :( czy powodem jest zbyt mało wody? Staram się ostrożnie podlewać by nie zgnił...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86f ... bb13f.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92c ... f8a71.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/328 ... a7d2d.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/769 ... 3b5e7.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8d ... c4ebd.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df0 ... 81743.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68d ... 7f2ef.html
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładny!
Uszkodzenie pąka kwiatowego może być mechaniczne, może został potrącony.
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

na razie wstawiam linki jak będę miała troszkę więcej czasu to poświęcę się i przestudiuję instrukcję wstawiania fotek tak aby było je widać od razu w poście :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Patrishka pisze: (...) przestudiuję instrukcję wstawiania fotek tak aby było je widać od razu w poście :)
Przy pobieraniu kodu linku do zdjęcia masz z boku opcję "Pobierz pozostałe kody" klikasz w to i wyświetla Ci się lista kodów. Wybierasz np. "Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)" i wstawiasz do postu a my zamiast linku widzimy zdjęcie ;-) :lol: :lol: :lol: .
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

Dzięki Gosiu :)
Awatar użytkownika
nomad57
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-06, 03:55

storczyk

Post autor: nomad57 »

Kiedyś z żoną odwiedziliśmy naszych wspólnych znajomych w ich nowym domu. Po drodze kupiłem w jakimś hipermarkecie doniczkę z pięknym storczykiem i wręczyłem uroczyście Pani domu. Po roku odwiedziliśmy ich znowu i przywitała nas wniebowzięta koleżanka i jej nadąsany mąż. Okazało się, że storczyk ode mnie przetrwał bezproblemowo rok, rozwinął się i ponownie pięknie zakwitł natomiast kwiaty od męża usychały po kilkunastu godzinach pobytu w ich domu :-)
Lubisz kwiaty? Powiedz im o tym i powtarzaj codziennie - one potrafią się odpłacić dobrem za dobro!
Pozdrawiam, kwiatek jest suuuper!
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

Czy ja lubię kwiaty??
Ja je uwielbiam!!! I one o tym wiedzą!!!
Mało tego wiedzą o tym wszyscy moi znajomi :-)
Już słyszałam uwagi że robię palmiarnię z mieszkania, albo że kiedyś mnie zjedzą te wszystkie zielska :mrgreen:
Chłopak również narzekał ale tylko na początku naszego wspólnego mieszkania...
teraz już tylko kiwa głową i nic nie mówi... myślę że już jest świadomy że to jest jak siła wyższa - nie jest w stanie z nią walczyć :-D
Widok roślinki, która właśnie zakwita - bezcenne ;))

Pozdrawiam wszystkich kfffiatomaniakófff :)
Awatar użytkownika
KatrinaCz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2009-04-12, 23:37

Post autor: KatrinaCz »

Storczyk jest cudny byle tak dalej. Może będzie nowa storczykoholiczka?
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

Jest to baardzo możliwe. A zależy od tego jak mi pójdzie z tym pierwszym. Jeśli grzecznie przeżyje i zakwitnie ponownie to zapewne będę miała motywację by kupić następnego ;-)
Widok roślinki, która właśnie zakwita - bezcenne ;))

Pozdrawiam wszystkich kfffiatomaniakófff :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Mój pierwszy ładnie kwitł, a później gdy przyszły chłody przelałam go. Dostał mikoryzy i czekam na efekty. A mimo wszystko kupiłam jeszcze dwa. Jeden z przeceny. Na razie żyją. Powodzenia
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

Oto mój storczyk nr 2.

Nie robi szału - wiem, ale kupiłam go na przecenie za 5 zł w sklepie wykończeń wnętrz zwanym przez niektórych merlin monroe hehe :mrgreen: no co, nie było reklamy :-P
Nie jestem specjalistką ale mam nadzieję że wybrałam takiego który ma w miarę duże szanse na przeżycie.... ;-)
Ja sama jestem pełna nadziei i miłości do moich kfffiatków, mam nadzieję, że czują to hihi :lol:
Zresztą zobaczcie sami, każda refleksja na jego temat będzie dla mnie na pewno bardzo cenna.




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek
Widok roślinki, która właśnie zakwita - bezcenne ;))

Pozdrawiam wszystkich kfffiatomaniakófff :)
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

A te fotki poniżej przedstawiają taki jeden kikutek dałam kilka ujęć bo nie są najlepszej jakości a zależało mi na tym by zainteresowane osoby widziały jak najlepiej...

Chciałam się tylko zapytać czy z tego małego czegoś coś wyrośnie?
Czy to tylko efekt współpracy mojej ogromnej wyobraźni wraz z autosugestią? :roll:



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Widok roślinki, która właśnie zakwita - bezcenne ;))

Pozdrawiam wszystkich kfffiatomaniakófff :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kupiłaś go okazyjnie. Wygląda na końcówkę kwitnienia, w której mógł być nawet parę miesięcy. Dbaj o niego i czekaj. Po całkowitym przekwitnięciu może będzie potrzebował trochę odpoczynku. Gdy obudzą się śpiące pączki z pewnością przy Twojej wnikliwości zauważysz.

W tej chwili mój Phalenopsis bardzo szybko się uaktywnił (po zrzuceniu ostatnich kwiatów), wypuścił wiele nowych pięknych korzeni oraz kilka nowych pąków pobudziło się do wzrostu - czyli będą kolejne kwiaty. W dodatku spod liścia wyszedł spory nowy pęd kwiatowy (to już 3). Moje storczyki są miesiąc po użyciu mikoryzy i ich ożywienie (wszystkie ruszyły) tłumaczę sobie jej działaniem. To mnie bardzo cieszy.

:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pati, to o co pytasz to pąk kwiatowy. Ale mnie zastanawia coś innego, a mianowicie na zdjęciu widzę dwa liście rosnące z jednej strony, a co stało się z liśćmi po drugiej stronie? Czy On po prostu tak rośnie. I gdybyś mogła zrobić tak zdjęcie, by było widać korzenie w doniczce, to bardzo bym prosiła.
Awatar użytkownika
Patrishka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-07, 12:00

Post autor: Patrishka »

Ja tutaj nie zauważyłam żadnych pozostałości po uciętych liściach, więc chyba po prostu tak ma...
Może miał za mało witaminek i nie urosły mu... ?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Widok roślinki, która właśnie zakwita - bezcenne ;))

Pozdrawiam wszystkich kfffiatomaniakófff :)
ODPOWIEDZ