Phalaenopsis cz.2

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bryanka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-11-16, 22:16

Post autor: bryanka »

Chrapko ja nie wiercę otworków a nagrzewam śrubokręt i wytapiam.To prościej. ;)
Obrazek
Chrapka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 22:35

Post autor: Chrapka »

Wielkie dzięki za dokładne instrukcje-już czuję się pewniej. A czy te korzenie, które wystają poza doniczkę, pozostawić na powietrzu również po przeprowadzce w nowe podłoże? Może niemądre te pytania ale nie chciałabym zrobić czegoś żle... A denerwuję się dlatego, że bardzo fajne te kwiatki i nie chciałabym ich wysłać na "tamten świat" :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Włóż je do podłoża ale zanim je włożysz to żeby się nie połamały zamocz w letniej wodzie, będą bardziej elastyczne :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
paulina1234
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 134
Rejestracja: 2010-07-02, 13:27

Post autor: paulina1234 »

ale jak jakiegoś nie dasz rady tam "upchnąć" to mogą pozostać na zewnątrz:)
Paulinka śle pozdrowienia:)
Chrapka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 22:35

Post autor: Chrapka »

Dziękuję pięknie za dobre i cenne rady. Wkrótce umieszczę fotki moich wypocin :)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nie wahaj się ani chwili i kupuj ,ja kupiłam w Biedronce za 50 % ceny kompletnie zalanego i ma się dobrze .Bardzo dobrze zrobiłaś ,zobaczysz oddadzą Ci z nawiązką,na początek poświęć im tylko więcej uwagi.
pozdrawiam Elżbieta
ewelayna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-09, 10:36

Storczyk uratowany przed zniszczeniem

Post autor: ewelayna »

Tego storczyka skonfiskowałam od koleżanki..Biedny był taki zabiedzony,że myślałam że nic już z niego nie będzie.Na szczęście chyba miał dużą siłę walki i spasowało mu u Mnie na parapecie.Wypuścił nowy pęd i są już pączki.Teraz czekam na kwiaty:-))
Załączniki
Obraz 1144.jpg
ewelina
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

A koleżanka wie o tym, że u ciebie Storczykowi lepiej? :-) Pokaż potem kwiatki :) jak będą...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Jak widać storczyk ;) :-D odpłaca się pędzikiem za okazane serce :-D :-D tak trzymaj, pokazuj postępy-powodzenia...
zabolchmk89
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-14, 14:52

moj storczyk czy wszystko z nim ok??

Post autor: zabolchmk89 »

moj kwiatek ma 2 pędy wyrastające spod liści na jednym przy 4 oczku rośnie taka odnoga na której są kwiatki i niedługo zwiędna przy tym ped sie nie konczy tylko ciągnie sie jeszcze przez 3 oczka (czy to dobrze?).na drugim zaś przy 3 oczku jest kolejna odnoga obcieta za 3 oczkiem i znowu ped ciągnie sie do góry przez3 oczka. czyli obydwa pedy mają wiecej niz 3 oczka (pomocy?) te oczka powyżej 3 lub 4 są suche a łodyga zielona.druga sprawa to korzenie.wystaja za doniczke nie zielone tylko siwe i tak jakby schły.prosze o jakaś porade bo odebałem go babci i bardzo lubie te kwiatki chcąc im poświęcic duzo czasu.
sorki za mało czytelny opis mojego kwiatka ale jestem amatorem
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Faktycznie Twój opis jest troszkę chałotyczny najlepiej jak byś mogła wstawić zdjęcie swojego storczyka ,łatwiej byłoby zrozumieć w czym masz problem...
zabolchmk89
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-14, 14:52

Post autor: zabolchmk89 »

A jak to zrobić na tym forum??? Albo może na gg sie dogadamy bo potrzebuję specjalisty.
Nie tylko ja mam w bloku te kwiatki i do tego moi sąsiedzi dowiedzieli by się czegoś . Także jest to pomoc na większą skalę.
zabolchmk89
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-14, 14:52

Post autor: zabolchmk89 »

zabolchmk89 pisze:b]A[/b] jak to zrobić na tym forum??? Albo może na gg sie dogadamy bo potrzebuję specjalisty.
Nie tylko ja mam w bloku te kwiatki i do tego moi sąsiedzi dowiedzieli by się czegoś . Także jest to pomoc na większą skalę.
Załączniki
S7301247.JPG
S7301248.JPG
S7301249.JPG
S7301251.JPG
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Prawdę mówiąc nie wiem w czym problem. Storczyk wygląda na zdrowego i chętnego do kwitnięcia. Jeśli chodzi o pędy to kwiaty te mają zwyczaj przedłużania pędów i kwitnięcia dalej. Najlepiej nic nie obcinać dopóki roślinka nie zasuszy całkowicie pędu. Niektórzy przycinają np. pędy powyżej 3,4 oczka, ja tak nie robię, pozwalam by storczyk sam zadecydował o tym na co ma ochotę.
Podlewasz go kiedy jego korzenie w doniczce przybierają srebrny kolor. Być może po kwitnieniu będziesz musiał go przesadzić ale w necie można znaleźć wiele informacji na ten temat. O pielęgnacji też. Wystarczy,że wpiszesz phalaenopsis i sam zobaczysz ile tego jest. Jeśli będziesz miał po lekturze jakieś pytania to chętnie pomożemy w miarę naszych możliwości.
Powodzenia w opiece. Te kwiaty nie lubią zbytniego absorbowania czasu właściciela jedynie od czasu do czasu przelania lub namoczenia go wodą (najlepiej deszczówką lub jakąś inną miękką) :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
zabolchmk89
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-14, 14:52

Post autor: zabolchmk89 »

Czytałem w necie o tym dość dużo...
Więc mam do Ciebie parę pytań...
-co zrobić gdy korzenie są lekko obsuszone (w tym wypadku pozwoliłem sobie zrobić w doniczce parę dziurek w celu zwiększenia dostępu powietrza czy to dobrze?)
-druga sprawa liście, jest ich 5 z czego 3 zrobiły sie wiotkie i tak jakby więdły bo pozostałe 2 górne są grube i twarde
-i ostatnie to sprawa tych oczek czytając nigdzie nie było że one wysychają wręcz przeciwnie na zdjęciach były one zielone.
Powodem moich zmartwień jest to że niedługo straci kwiaty a w necie piszą że przeważnie kwitnie non stop, a ja sam nie wiem czy ma za mało wody czy za dużo. Korzenie w środku są w miarę, tylko jest jeden suchy który wyszedł przez dziurkę w doniczce.
Mowiąc o zalaniu go to mam całkowicie wyjąc go z doniczek wsadzić na 10 minut do deszczówki i lekko osuszyć??
ODPOWIEDZ