Phalaenopsis cz.2

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Posmarować z jednej i drugiej strony. Możesz też cały liść/liście.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Tak jak pisałaś tak zrobiłam.:)

Ale martwi mnie teraz inna sprawa;-/ w tym właśnie storczyku gdzie jest ta plama wklęsła zaczęły kwiatki więdnąć :( jakoś dziwnie szybko:(((.
oprócz tej plamy nie ma z nim żadnych problemów miał jeden pączek jeszcze który wczoraj rozkwitł (ten na samej górze ).

Jedynym problemem ale nie tylko z tym storczykiem jest żółknięcie i wiotczenie liści małych wychodzących jakoś z boku.
Obrazek
teraz zżółkł zupełnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Opisz jak długo kwitł, czy ten nowy kwiat co rozkwitł też więdnie? Każdy storczyk może kwitnąć przez różnej długości czas. Kiedyś pisałam,że za to często odpowiedzialni są rodzice i ich geny. Jedna kwitną obficie i długo, inne po jednym kwiatku i krótko (nawet tylko do miesiąca). Nie można więc generalizować,że każdy storczyk kwitnie długo i obficie bo to nieprawda. Pokazany na zdjęciu storczyk w/g mnie jest OK. Żółkną i wiodczeją mu raczej dolne, najstarsze liście i wygląda mi to na proces naturalny. Pozostałe liście widoczne na zdjęciu są jędrne i błyszczące. To na razie tyle z mojej strony. :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Ten najnowszy kwiatek jest normalnie sprężysty a te wcześniejsze kwitły jakiś miesiąc liście ma wporządku
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli kwitły miesiąc, to może być naturalne, że w końcu przekwitły. :-D
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Dziewuszki! nie uwierzycie;)

Po radach Ewelinki, zrobiłam tak jak kazała ograniczyłam storczykom słońce - dziś do godziny 12 miałam zasłonięte roletki - później je odsłoniłam wyszłam z domu wróciłam przed chwilą i co? KWIATY ODZYSKAŁY SPRĘŻYSTOŚĆ!!!!Może jeszcze nie w 100% ale jednak!:))

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Czyli jednak słoneczko za mocno operowało... A wydawało mi się,że już jesień nadchodzi. Z tego wynika,że niektóre liście na Twoich storczykach są po prostu poparzone przez słoneczko
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Aniu to dobra wiadomość. Cieszę się że udało się pomóc Twoim storczykom.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Wydaje mi się że już niektóre liście które przedwczoraj były bardziej kaput są dziś w lepszej kondycji. Dziś u mnie też praży słońce mimo jesieni... bo też myślałam że ona już nadeszła, więc roletki do 12 będą zasłonięte lekkie słońce przez nie przechodzi a po 12 otworzę im światło:)

Wczoraj wywierciłam dziurę w brzuchu mojego chłopaka:) powiesi mi półki na ścianie obok okna żeby kwiatki nie musiały stać bezpośrednio na oknie koło szyby i żeby nie były narażone na działanie takich promieni słonecznych :)
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Poprawiam mój błąd półka bo mi się wklepało przez u a nie ó wybaczcie ale widzę że już zostało poprawione ok lecę do pracy :) gdy się człowiek spieszy to wiadomo kto się cieszy:)) i jeszcze raz przepraszam za moje błędy dysleksje mam :P choć to nie jest usprawiedliwienie he he bo staram się pilnować ale niekiedy w pośpiechu idzie ciężko.:)
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Aniu, półka na pewno się przyda i jak będzie już zamontowana to wklej do swojego wątku, chętnie ją zobaczę. :) A jeśli chodzi o pisanie postów robisz milowe postępy, za co Ci jestem bardzo wdzięczna. :) Poprawiłam bo zauważyłam błąd nie wiedząc, że sama będziesz chciała go poprawić. I troszkę zwolnij bo za szybko życie przeżyjesz. ;)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ