Pelargonia angielska

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
zorka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-23, 18:54

Pelargonia angielska

Post autor: zorka »

Witam,

Mam pelargonię angielską już 2 lata. Bardzo słabo mi kwitnie, gdzieniegdzie ma kwiatek. A rozrosła się prawie jak krzew ;) Czy może ktoś miał podobny problem? Może macie jakieś rady, co zrobić, żeby pięknie zakwitła?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Zosia
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Czy stosowałaś jakiś nawóz ?
Aby roślina zakwitła, ładnie zakwitła :-D potrzebny jest jakiś nawóz z fosforem.
zorka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-23, 18:54

Post autor: zorka »

Zasilam pelargonie prawie za każdym podlewaniem, stosuję koncentrat w płynie firmy Substral do surfinii i pelargonii (zawiera fosfor). I tylko te angielskie nie chcą kwitnąć.
Czy powodem może być zbyt duża donica? Bo już nic innego nie przychodzi mi na myśl...
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

W jakim miejscu stoi ta Pelargonia angielska? Jak duża ta donica, w której rośnie?
Fosfor powoduje u twojej Pelargoni krzewienie się :-). Ja mam Pelargonie angielską... U mnie musi rosnąć na północnym parapecie, jest rozkrzewiona i ma dużo kwiatów, ale jakby to powiedzieć strasznie rozdrobnionych, nie jest piękną kuleczką z dziesiątkami kwiatów tylko jest wiele kwiatów zgrupowanych od dwóch do pięciu kwiatów. Inna Pelargonia także angielska, była posadzona na stanowisku gdzie miała do dyspozycji pół dnia słońca i tylko się rozkrzewiała, miała mało kwiatów.
Wobec tego najlepiej byłoby Pelargonię posadzić w b. słonecznym miejscu :-). Możesz jeszcze powycinać pędy by rozrzedzić krzaczorek :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Zmień też nawóz. Wystarczy jak zasilisz raz w tygodniu. Możesz spróbować nawozem do roślin kwitnących. Dobrze się sprawdza Florowit. ;-) Obrywaj przekwitnięte kwiaty. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Pelargonie angielskie podlane nawozem z dużą ilościa fosforu, oszalały!
Obrazek
zorka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-23, 18:54

Post autor: zorka »

Dziękuję bardzo za wszystkie rady. Słońca mają bardzo dużo, zmienię im nawóz, zobaczę czy coś to pomoże.
Halinko masz przepiękne pelargonie :)

Pozdrawiam
Zosia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Faktycznie oszalały :shock: ale pięknie oszalały :mrgreen:
Awatar użytkownika
dawidbanan
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2010-11-25, 19:07

Post autor: dawidbanan »

Pelargonia Angielska 'Viola'
Obrazek
"Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
ODPOWIEDZ