Papryka z rozsady

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Papryka z rozsady

Post autor: Kasiunia842 »

Witam, próbuję wyhodować paprykę z rozsady, przeczytałam na stronie, że nasionka wkłada się do doniczek z ziemią. Tak też zrobiłam, ale minęły cztery tygodnie i jakoś wcale nie widać, żeby miały ochotę urosnąć. Trochę mnie to martwi, bo pomidorki rosną mi i w ziemi i na kiełkowniku. Może się pomyliłam i paprykę hoduje się jakoś inaczej... :-(
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Paprykę uprawia się tak samo jak pomidory. Nieco dłużej tylko kiełkują nasiona papryki jak pomidora.

Szczegóły jak przygotować rozsadę papryki znajdziesz w poradniku forum: papryka - właściwości, uprawa, odmiany
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Dziękuję bardzo, będę bardziej cierpliwa. To mnie uspokoiło :-D
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 788
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Czy papryka już wzeszła Kasiu?
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Tak wzeszła ale dopiero tydzień temu i tylko kilka nasionek. Ale ja i tak nie chciałam więcej niż pięć krzaczków, więc te kilka mi wystarczy, o ile dożyją :)
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 788
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Ja paprykę najpierw wysiewam na rozsadniku a dopiero później gdy są dwa pierwsze listki i wypuszczają pierwszy właściwy liść przesadzam je do doniczek. Identycznie postępuje się z pomidorami. Trzymaj rozsady na parapecie słonecznego okna!
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Trzymam ją na oknie od strony wschodniej, bo nie mam okna od strony południowej, no i oczywiście w domu u mojej babci która mieszka dwa piętra niżej, bo ja nie mam wolnego parapetu :-) Ja też trzymam nasionka na rozsadniku, a babcia zrobiła sobie jeszcze do tego kiełkownik i muszę powiedzieć, że u niej te nasionka kiełkują, więc będę miała więcej krzaczków. :-D
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

To całkiem jak u mnie :-)
też rozsadzałam wczoraj, gdy pojawił się już pierwszy właściwy listek. Mam nadzieję, że teraz, gdy siewki są już osobno w doniczkach, wzmocnią się i doczekają do połowy maja, kiedy to planuję je wysadzić do gruntu :-)
pozdrowienia,
duende
ODPOWIEDZ