Padawankowy ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Padawankowy ogród

Post autor: Padawan »

Witajcie!

Dziękuję za miłe powitanie w dziale powitań :)
Mieszkam niedaleko Gdyni, od 3 lat próbuje wymyślam i tworzę swój ogród.

No i tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wygląda ładnie, widzę roślinki zabezpieczone przed pieskami. A psy masz wspaniałe :->
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Gosieńka, dziękuję :)

Czesem trudno upilnować to towarzystwo, żeby nie zadeptalo wszystkiego (zwłaszcza w okolicy płotu) ale poza tym to bardzo grzeczne psiaki :)

Późno już dziś, ale żeby temat wstępu zakończyć wyszukałam kilka zdjęć o tym jak ogród się zmienił (mam go od 3 lat).

Wiec to ogród wzdłuż domu kiedyś:
Obrazek

i dziś:
Obrazek

To tzw przedogródek na początku (tu już jest posadzony "nasz" iglak (to chyba jodła kalifornijska ???)
Obrazek

i teraz:
Obrazek

A to przy schodach, wersja dawniej:
Obrazek

i teraz:
Obrazek

W ogrodzie było dużo róż, które ze względu na psy oddaliśmy rodzince (w wyobrażni widziałam dyndające na kolcach psie uszy i oczy..brrrr...) Ale ogród bez róż to nie ogród... I teraz sadzę na nowo, w takich miejscach, gdzie psiaki nie mogą się rozpędzać i galopować na oślep.
Również ze względu na psy większość naszych roślin to krzaczki, krzewinki i drzewa. "Miękkich" ze względu na ich uległość psim łapom jest mniej.. :)

I na dziś to chyba tyle..

Kolorowych snów wszystkim ogrodniczkom i ogrodnikom!
Pozdrowienia - Padawan
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo fajnie widać jak zmienił się ogród a wygląda teraz imponująco. Gratulacje.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Padawan zmiany w ogrodzie rewelacja, czekam na dalszy ciąg :-)
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Duża zmiana :!: Bardzo mi się podoba
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Tak zmiany wyszły na korzyść, Psiaki mnie powaliły, wspaniałe :-D
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Przy tylu czworonogach Twój ogród wygląda ślicznie. Wspaniałe przeobrażenia w ciągu tych trzech lat. :-D
Z niecierpliwością czekam na więcej ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Chciałam napisać to samo co Piwonia, aż dziw bierze, że przy tylu psach potrafisz utrzymać ogród w takim stanie. Ja mam tylko jednego, no ale przydomowy ogród znacznie mniejszy, więc to pewnie ma znaczenie także.

Bardzo ładny ogród.


Przy okazji dodatkowo witam kolejną osobę z Trójmiasta.
:-)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ogród super fajne są takie fotki przed i po ale te twoje psiaki :shock: (byłam na twojej stronie) cudowne. A te fotki maleńkich szkrabów i potem dorosłych po prostu niesamowite. A co się stało z "Sean" bo widzę, że "Leo" "Laila" macie. :-|
Koleżanka (sąsiadka mieszkająca piętro niżej ode mnie) też miała Colli i prawie się z nim wychowałam ale nie był taki :-D
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Piękny ogród i znakomita dokumentacja dokonywanych zmian. :lol:
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Harwi, Sean w nowym domku zmienił imię na Willow :). Znajdziesz go na spisie imion na pierwszej stronie :)
Daniela, bardzo mi się podobają Twoje rabaty, zaprojektowane w esy-floresy. Też o takich myślałam, ale ze względu na psy zrezygnowałam (trudno je zabezpieczyc) i mam wzdłuż płotu, a na trawniku powoli tworzę grupy krzewów i drzew, sadząc po 3-4 sztuki. Rośliny kupuje raczej nieduże (wiadomo: taniej) no ale za jakieś 2 lata będzie je juz bardzo dobrze widać!
Ogród nie jest duzy, ma 530 metrów (łącznie z tym, co jest pod domem).

Na tych dwóch fotkach ze starego ogrodu jest tylko grupa iglaków w rogu.
Obrazek
Obrazek

A tu ze starego ogrodu jest iglak-płożak (prawy górny róg zdjęcia) i pąsowa róża przy płocie. Ma niesamowity ciemny kolor (jak taka ciemna krew) i jest jakby zamszowa. Pózniej wkleję jej lepsze zdjęcie.
Obrazek

:)
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Harwi, Sean w nowym domku zmienił imię na Willow :). Znajdziesz go na spisie imion na pierwszej stronie :)
a to taki numer. Tak widziałam ale nie poznałam ;) :->
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

A tu miejsce jak wyżej, tyle że z "potworami" :) i jak najbardziej aktualne, bo z pażdziernika (widać już anwet kawałek nowego płotku!)

Dwa cienkie "patyczaki" na samym koncu to wierzchołki świerków serbskich. Trzeci się gdzieś schował. Kupowałam sadzonki sięgajace mi do kolan i po 3 latach..proszę!
Obrazek

Tu na pierwszym planie widać "nogę" magnoli Rustica Rubra. Całkiem po lewej zakamuflowana jodła Normandina (czy jakoś tak), wersja pendula.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta brzoza, której pień bieli sie na tych fotkach, została przyniesiona przez bnajomych ..w reklamówce! I proszę:
Obrazek

A tak wogóle to mam już ...10 brzózek posadzonych. 2 "zwykłe", 1 pozyteczna, 1 pendula szczepiona, 2 pendule nie szczepione, 1 zółtolistna, 2 czerwonolistne, 1 Dwarf.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to kochany Chilli. Wśród kosodrzewin. (Uwielbiam kosodrzewiny, bo przypominaja mi ukochane Tatry)
Obrazek

Trawnik przy tych psach faktycznie wyglada całkiem nieźlek, ale to chyba zasługa nawozu. Od 2 lat sypię Substrala "100 dni". Wcześniej uzyłam raz jakiś inny (takie białe perełki) i spaliłam połowe trawnika.
A teraz chwila przerwy..
:)
Pozdrowienia - Padawan
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wspaniale się "spaceruje" po Twoim ogrodzie, no i jeszcze te cudowne psy. :->
ODPOWIEDZ