Padawankowy ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ząbkowany... widziałam ząbkowane pierwiosnki, ale taki o większych kwiatostanach w kolorze jasny fiolet.
Właśnie sprawdzałam na necie zdjęcia. Zgadza się, są takie i takie :) Piotrek, nie chciałabym być zgryźliwa, ale chyba dobrze, że go wtedy nie kupiłeś? :-)

Niech tylko Padawan mi odpowie jaki jest naprawdę kolorek jej ząbkowanego... :lol:
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lol@ pisze:Piotrek, nie chciałabym być zgryźliwa, ale chyba dobrze, że go wtedy nie kupiłeś? :-)
Masz na myśli to, że powódź by go zniszczyła? Raczej bym do tego nie dopuścił, większość moich cennych kwiatków, w tym i prymulki, uratowałem co można zobaczyć w moim wątku z czasu powodzi. Więc i tego bym uratował. :-D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Właśnie to miałam na myśli,Piotrek, ale nie pomyślałam o tym, że mógłbyś go uratować :P

A co do tego pierwiosnka to wiedziałam, że coś jest nie tak, że to nie może być ząbkowany, i tak grzebiąc w necie, doszłam tej nazwy, to Pierwiosnek główkowaty. Teraz sobie o nim więcej poczytam :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Piękny ogród nawet pod puchową pierzynką , jeszcze widać kolorki, a jaki ładny pierwiosnek, chyba mam podobnego ale bardziej marnawy wiadomo ziemia :-/ , ale trzeba się pocieszyć że w ogóle rośnie. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Lol@ pisze:Niech tylko Padawan mi odpowie jaki jest naprawdę kolorek jej ząbkowanego... :lol:
Lola, popatrz na fotkę, jest dokładnie taki jak na fotce.

Dziękuję wszystkim za odwiedzinki na początku zimowego sezonu. Dziś ubierałam kilka moich cenniejszych roslinek we włókninowe golfiki, w tym jeden golfik na 2,5 metrowy cedr, który ubiegłej zimy dostał porządnie w kość, zgubił wszystkie igły, ale się odbił.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Patrzyłam na fotkę, wydawała się trochę przekłamywać kolor, ale jeżeli jest taki jak piszesz to mój Pierwiosnek główkowaty jest jaśniejszy, czyli bardziej niebieski. Choć nie wiem, czy w kolejnym sezonie zakwitnie i, czy wogóle przezimuje.
Dzięki za odpowiedź (nie trzeba było pisać po nocach :-) )
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Lol@ pisze:Dzięki za odpowiedź (nie trzeba było pisać po nocach :-) )
Ha, ale ja "nocny marek" jestem! :)
A w następny czwartek pewnie będę w Nowym Targu na rynku, bo od soboty..Zakopane-Kościelisko!!
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witajcie po uropie :)

widzę, że zima zapanowała bezwzględnie i prawie wszędzie. a tak dziś po dwóch dniach opadów w trójmieście:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ależ was zasypało :zdziwko:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj....oj zasypało, zasypało. ;) . Patrząc na takie widoki....jakże się cieszę że mieszkam w bloku. Choć zmienia się to od pory roku . Ale mi się rymnęło.... :rotfl: :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dokładnie tak , Zeniu - od wiosny do jesieni - domek za miastem , a zima - w bloku . I odśnieżanie mamy z głowy! :hurra:
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Nie do wiary że w nadmorskim klimacie aż takie opady tego białego czegoś ;)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Oj, zasypało!
Wczoraj wieczorem przez cały wieczór spychacz i wywrotka zabierały śnieg z naszej ulicy, bo zrobiła się nie tylko jednokierunkowa, ale wręcz nieprzejezdna.
No a czasem było też totalne oblodzenie, jak tu, na wigilię. Po lekkiej, kilkugodzinnej odwilży, wszystko pokryło się lodem. Rośliny i cały śnieg. Zbierałam płaty lodu z ogrodu i wbijałam je pionowo, żeby zwiększyć przepływ popwietrza. A na parapetach i rynnach pierwszy raz mieliśmy sople.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to sójka, co za morze nie poleciała. i na dodatek jest ich dwie.
Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Przepiękne zimowe zdjęcia. Pod tym względem zima jest na prawdę piękną pora roku. Czasami zimowe pejzaże zapierają dech w piersiach. Jednak takie widoki zdecydowanie wolę oglądać na monitorze komputera ;-) Z niecierpliwością czekam jednak na bardziej zielone zdjęcia ;-) Pozdrawiam serdecznie i ciepło :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Mariolu , przepiękne zdjęcia zimy. Czarujesz , żebyśmy za wiosną nie tęskniły
ODPOWIEDZ