Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
MuzzzY
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-03-20, 11:43

Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Post autor: MuzzzY »

Witam... Moje ostrokrzewy COŚ zaatakowało. Co to jest? Czy da się je uratować? Proszę o pomoc i radę...
Załączniki
20200320_113325.jpg
20200320_113204.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Post autor: Danka »

Wygląda na mszyce.
MuzzzY
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-03-20, 11:43

Re: Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Post autor: MuzzzY »

To nie mszyce... To coś jest w liściach i gałązkach... A po jakimś czasie te "kokoniki" robią się białe, wyglądają jak wapienne pałeczki...
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Post autor: malina »

Wpisz w "moja wyszukiwarka" na górze jest okienko temat który cię nurtuje i tam się dowiesz co jest ostrokrzewowi
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Post autor: Petrus »

może to coś z tarcznikowatych ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Ostrokrzew - co go zaatakowało?

Post autor: rafaloku »

To larwy szkodnika z grupy czerwców - przylepnica szklarniowa Chloropulvinaria floccifera - teraz jak najszybciej (dzień bezdeszczowy z dodatnimi temperaturami - pod koniec tego tygodnia ma się już wyraźnie ocieplić, to będzie dobry moment) wykonaj oprysk preparatem olejowym Emulpar 940 EC lub Agrocover. Oba to naturalne opryski. Zawarty w nich olej powoduje uduszenie się szkodnika (oblepione olejem nie mogą oddychać).

Jeśli ten oprysk nie zlikwiduje wszystkich szkodników, to w czasie sezonu wegetacyjnego można użyć chemiczne środki owadobójcze, np. Karate Zeon 050 CS lub Karate Gold.

Więcej o tym szkodniku w naszym poradniku (szkodnik jest opisany pod koniec wskazanego artykułu):
Ostrokrzew - uprawa, rozmnażanie, choroby

Mam jeszcze prośbę, czy mógłbyś wstawić zdjęcia jak larwy zmienią kolor na biały? Oczywiście, jeśli szkodnik u Ciebie jeszcze dotrwa do tego stadium. Będzie wtedy tutaj na forum pomoc dla osób, które też chcą rozpoznać tego szkodnika :-)
Rafał
ODPOWIEDZ