orzech włoski

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Przeczytałam wszystkie posty i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania,więc pytam czy jest jakaś trawa,która urośnie pod orzechem?W tym roku dosiewałam trzy razy i trawa marnie wyrosła :evil: .Czy są krzewy i kwiaty ,które rosną w cieniu orzecha?Co mogłabym jeszcze dosadzić? Funkia i bergenia pod orzechem mają się dobrze ,wsadziłam je wiosną i pięknie rosną.
pozdrawiam Elżbieta
MRT
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-28, 15:28

Pytanko odnośnie orzecha włoskiego

Post autor: MRT »

Czy to prawda że woń jaką wydaje orzech włoski przyciąga komary??
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

El-ka pisze:Przeczytałam wszystkie posty i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania,więc pytam czy jest jakaś trawa,która urośnie pod orzechem?W tym roku dosiewałam trzy razy i trawa marnie wyrosła :evil: .Czy są krzewy i kwiaty ,które rosną w cieniu orzecha?Co mogłabym jeszcze dosadzić?Funkia i bergenia pod orzechem mają się dobrze ,wsadziłam je wiosną i pięknie rosną.
Elu,dopiero teraz zauważyłam twoje pytanie. U mnie pod orzechem rośnie zwykła łąkowa trawa i ta też nie jest zbyt bujna. Za dużo cienia.

MRT, do tej pory słyszałam,że orzech odstrasza komary w ogrodzie.
MRT
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-28, 15:28

Post autor: MRT »

No właśnie zakupiłem ładną działeczkę 2100 m kw i rosną na niej dwa 30 letnie orzechy są śliczne trzeba je tylko ładnie podciąć by gałęzie nie dotykały ziemi. Gdy powiedziałem znajomym o zakupie działki i rosnących na niej drzewach doradzili ściąć drzewa chyba że chcę mieć problem z komarami. Zdziwiłem się bo zawsze myślałem że odstraszają te paskudne owady, a tu zonk. Hmm mam słodką krew i ciągną do mnie komarzyce wiec co robić ściąć czy się nie przejmować??
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Dlatego mam zamiar go trochę ogołocić bo jest tak jak u Ciebie Danusiu ,że nawet trawa sie buntuje i nie chce rosnąć.Ale powód jest jeszcze jeden pod orzechem prawie nie pada.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Obrazek
Obrazek
To są moje 3 orzechy. 1 zdjęcie przedstawia porę majową, a 2 trzeciego orzecha, w lecie. Ja, mam trochę większy ogródek, więc te trzy orzechy mi nie przeszkadzają. Jedynie w ubiegłym roku był problem z nadmiarem orzechów. W tym roku, tego problemu nie będzie. W pobliżu orzechów na nadmiar komarów nie narzekałam.
MRT, ja też mam słodką krew i jestem alergikiem. Więc lgną do mnie niemalże wszystkie owady. Ale używam różnych "smarowideł ". Coś za coś!
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Danusiu sama zobacz dlaczego narzekam na brak słońca,z jednej strony choinki a z drugiej orzech i jak słoneczko ma się przecisnąć ;-)
Załączniki
obrazy 370.jpg
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elu,doskonalę Cię rozumiem. Bo w środku lata jest także posucha pod orzechami, na szczęście nie aż taka.
Obrazek
to zdjęcie przedstawia te dwa orzechy z pierwszego zdjęcia. Jest trochę lepiej niż u Ciebie,nie wiem dlaczego nie ma ani źdźbła trawki.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

:lol: :lol: :lol: Bo to zdjęcie robiłam dzisiaj a parę dni temu robiliśmy ścieżkę więc ziemię trzeba było rozplantować .Dlatego nie widać trawy :mrgreen: ,zastanawiam się czy mogę ją jeszcze wysiać przed zimą.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elu,dowiedziałam się,że najlepiej trawę siać we wrześniu, potem może być marzec- kwiecień. Więc spokojnie siej trawę.
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Post autor: jolafol »

Widziałam ostatnio w sklepie ogrodniczym Trawy z Iławy na miejsca zacienione, myślę że taka trawa będzie dobrze rosła pod orzechem
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Dziękuje :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
fifikolisty
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-21, 14:56

wracam sie

Post autor: fifikolisty »

sorry, że się wtrącam ale co do orzecha włoskiego radze SZYBKO zbierać liście. podobno są w nich jakieś substancje hamujące rozwój innych roślin. czyli jakby ktoś chciał sadzić np. kwiatka pod orzechem włoskim to albo zdechnie albo będzie bardzo mały :-D

Trochę na ten temat jest tutaj: Czy można kompostować liście orzecha włoskiego?
filip
GRZEGORZ2010
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-13, 23:44

Post autor: GRZEGORZ2010 »

Witajcie drodzy przyjaciele działkowicze. Pozwolicie że wrócę do tematu Orzecha Włoskiego. Mam Takiego orzeszka ok.20 letniego, do tej pory rósł swobodnie bez przycinania, ale od kilku lat muszę mu trochę obciąć gałęzi, mam pytanie kiedy można to zrobić? Zwykle inne drzewka owocowe przycinam w lutym, ale orzech w tym okresie już "płacze" tzn.w miejscu cięcia wypływają soki, których nie można zatamować.

Mam nadzieję, że ktoś zna termin cięcia tych pięknych drzew i mi pomoże.
Pozdrawiam Grzegorz
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Na Twoim miejscu zostawiłabym go do jesieni. Ja przycinałam swojego orzecha (30 lat) jesienią, ze względu na linię biegnącą między gałęziami, gdyby nie to to wcale bym go nie przycinała.
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ